İyi Partili Ünzile Yüksel'den 19 Mayıs mesajı

İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı

İyi Partili Ünzile Yüksel'den 19 Mayıs mesajı

CiddiGazete- İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

19 MAYIS, KURTULUŞ ZAFERİNE ATILAN EN ÖNEMLİ ADIMLARDAN BİRİSİDİR"

"Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, kurtuluş zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir" diyen Ünzile Yüksel'in mesajı şöyle:

19 Mayıs, Samsun'dan başlayıp bütün ülkeye yayılan ve bir milletin topyekûn bir ordu haline gelerek başlattığı istiklaline sahip çıkma mücadelesinin ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yakılan kurtuluş ateşi ile bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir. Bu günün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlam taşımaktadır.

Bu duygularla, geleceğimizin teminatı ve en büyük umudu olan gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 21:43
YORUM EKLE