İYİ Partili vekil adayı Erbakancı oldu!

22. vefat yıldönümünde Abdullah Çatlı'ya hakaret eden İYİ Parti Bitlis milletvekili adayı ve Bursa il yöneticisi Yusuf Deniz, yeni parti kuracak olan Fatih Erbakan'ın duyurularını paylaşmaya başladı

İYİ Partili vekil adayı Erbakancı oldu!

CİDDİGAZETE

Ülkücü camianın sembol isimlerinden Abdullah Çatlı'ya 22. vefat yıldönümünde ağır hakaretler eden İYİ Parti Bitlis milletvekili adayı ve Bursa il yöneticisi Yusuf Deniz, yeni parti kuracak olan merhum Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın duyurularını paylaşmaya başladı.

Abdullah Çatlı'ya hakaret ettikten sonra Koray Aydın'ın yardımcısı İYİ Parti Ankara Milletvekili hemşehrisi Halil İbrahim Oral tarafından "masum" ilan edilen Yusuf Deniz, tepkiler yoğunlaşınca İYİ Parti'den istifa edeceğini duyurmuştu.

Yusuf Deniz'in sosyal medya hesabında "temizlenmeden" önce HDP, AK Parti ve İYİ Parti'yle ilgili çok miktarda paylaşım vardı.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, Bitlis'e milletvekili adayı yaptığı, seçilemeyince de Bursa il yönetimine koyduğu hemşehrisi Yusuf Deniz'i eleştiren ülkücüleri "lağım siyaseti" yapmakla suçlamış, skandalı gündeme getiren medya organlarına da dava açacağını duyurmuştu.

Partinin antetli kağıdıyla üç sayfalık duyuru yayınlayan Halil İbrahim Oral, üstte "lağım siyaseti" ifadeleriyle başladığı açıklamasını, altta Ayet-i Kerime'yle bitirmişti.

Merhum Abdullah Çatlı'nın ailesi skandal paylaşımlar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 01:30
YORUM EKLE