Kabinede beklenmedik isimler değişebilir!

Abdulkadir Selvi, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimsenin bilgisi yok. Ama görünen o ki beklenen değil, beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir” dedi

Kabinede beklenmedik isimler değişebilir!

CiddiGazete- Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ‘Erdoğan, 2023’ün yol haritasını açıklayacak’ başlıklı köşe yazısında, AKP 7. Olağan Büyük Kongresi ve kabine değişikliği beklentilerini yazdı.

“Kabinenin, AK Parti kurultayından önce değişeceği beklentisi vardı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşzamanlı bir değişimi tercih etti. Böylece partiyi ve kabineyi birlikte düzenleyecek.

Yarın önce kongre, akşam saatlerinde ise yeni parti yönetimini belirleyecek. Ardından da hafta sonuna kalmadan yeni kabine açıklanacak” ifadelerini kullanan Abdulkadir Selvi şöyle devam etti:

KİM BAKAN OLACAK?

“Kabine değişikliği üzerindeki beklentiler pazartesi günü yoğunlaşmıştı. Ancak kongreden sonraya kaldı. Erdoğan’ın bu süre zarfında kabine değişikliği üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Zaten bir süredir Ankara kulislerinde kabine değişikliği konuşuluyor. Hatta kabine için oranlar veriliyor, kimlerin gideceği konuşuluyor. Bakan olacak isimler hakkında değerlendirmeler yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimsenin bilgisi yok. O kadar net söyleyebilirim. Ama görünen o ki beklenen değil, beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir.

Erdoğan hem partide hem kabinede Türkiye’yi 2023’e taşıyacak kadroları ortaya çıkaracak.”

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:58
YORUM EKLE