banner395
banner424

Kandil'e başkanlar mı gidecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü örgüte Kandil'i mezar etmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız" dedi. Bu ifade, "Kandil'e belediye başkanları mı gidecek?" sorusunu akla getirdi!

Kandil'e başkanlar mı gidecek?

AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Kütahya'daki Yeni Spor Salonu önünde düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara hitap etti.

Kütahya'nın tüm ilçelerini tek tek sayarak selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Merhum Başbakan Adnan Menderes'in şehri Kütahya, demokrasinin, milli iradenin şehri Kütahya sizleri bir kez daha hürmetle selamlıyorum. Şehitler diyarı Kütahya'dan, Dumlupınar'daki şehitlerimiz başta olmak üzere İstiklal Savaşı'mızın, aziz milletimizin tüm aziz şehitlerini bir kez daha rahmetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 14 ay aradan sonra tekrar Kütahya'da olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu belirterek, "Öncelikle sizlere şükran borcumu ödemek istiyorum. Sizlere vefanız için gönülden teşekkür etmek istiyorum. Hamdolsun Kütahya 24 Haziran'da yine bizleri yalnız bırakmadı. Tıpkı 1946 seçimlerinde merhum Menderes'e sahip çıktığı gibi, bir dönem vekilliğini yapan Menderes'i her dönem mebusu bildiği gibi Kütahya bizi de hep bağrına bastı" şeklinde konuştu.

Kütahya'nın 2002'den beri milli iradenin ve AK Parti'nin kalesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, girdikleri 14 seçimin tamamında Kütahya'nın rekorlara, zaferlere ve her biri öncekinden ihtişamlı başarılara imza attığını anlattı.

Erdoğan, "24 Haziran seçimlerinde Kütahya geleneğini yine bozmadı. Yüzde 71,5 ile şahsıma ikinci kez Cumhurbaşkanlığı görevini veren siz Kütahyalı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yüzde 55 ile AK Parti'yi şampiyon yaptığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim hepinizden razı olsun, Rabbim bu sevdayı, bu dayanışmayı ve aramızdaki şu aşkı daim kılsın" dedi.

Yerel Seçimlere 9 gün kaldığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Yedi düvel birleşti. Bu seçimleri başarıyla atlatmamız gerekiyor. İçeride de dışarıda da yedi düvel birleşti, 31 Mart seçimlerinden de alnımızın akıyla çıkmamız gerekiyor. Bakmayın siz muhalefetin 31 Mart'ı önemsiz kılmasına, bakmayın siz onların bu seçimleri basit, sıradan ve önemsiz göstermesine. 31 Mart, Türkiye'nin kritik seçimlerinden biridir. Bu seçimler sadece belediye değil, aynı zamanda beka seçimidir. Türkiye yine tarihi bir zaferle, yine kendisine yakışan bir demokrasi şöleniyle bu seçimleri Allah'ın izniyle atlatmak zorunda. Suriye'deki operasyonlarımızı sürdürmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. Nasıl ki Cerablus'tan çıktık, nasıl Afrin'den çıktık aynen bundan da öyle çıkmamız lazım. Güneyimizde kurulan terör koridorunun önünü tamamen kesmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. Son günlerde biti tekrar kanlanan bölücü örgüte Kandil'i, Sincar'ı, bulunduğu her yeri mezar etmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız."

'HER AN HAZIRIZ'

Erdoğan, alandakilerin, "Bir gece ansızın gelebiliriz" sloganına karşılık, "Ondan hiç şüpheniz olmasın. Her an hazırız, şu anda sınırdayız. Bir müptezel çıkmış ne diyor? 'Boğazın ötesine geçmeyin.' Alçağa bakın alçağa. Bunlara hadlerini bildirmek için bu seçimden güçlü şekilde çıkmalıyız. Ezan ve bayrak düşmanlarına ders vermek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. Milletimize kurulan tuzakları, sahiplerinin başına geçirmek için sizlerden özellikle sandıklara sahip çıkmanızı istiyorum. Sandığa gitmemek diye bir şey yok, hepimiz sandığa gideceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Kütahya'dan 21 Haziran'da olduğu gibi tarihi zafer beklediğini vurgulayan Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, "Kütahya, 31 Mart'ta sandığa sahip çıkıyor muyuz? Kütahya, 31 Mart'ta kardeşliğine sahip çıkıyor musun? Kütahya, 31 Mart'ta demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? Kütahya, 31 Mart'ta gönül belediyeciliğine 'evet' diyor muyuz? Kütahya, 31 Mart'ta mührü AK Parti'ye vuruyor muyuz?" sorularına, meydandan cılız seslerle "evet" cevabı aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek
Gerçek - 3 ay Önce

Türkiye sandık başına giderken AK Parti ile HDP arasında kapalı kapılar ardında görüşmeler yapıldığı ortaya çıktı! İki partinin ‘Akil Adamları’nın gizli olarak yaptığı görüşmelerde ‘terör tanımı değişikliği’ konusunda anlaşıldığı ve 31 Mart seçimlerinden hemen sonra Selahattin Demirtaş’ın tahliye edileceği öğrenildi!

Türkiye sandık başına gitmeye hazırlanırken, meydanlar ise iyiden iyiye ısındı! Siyasi partiler seçmeni yakalamak için farklı stratejiler yürütürken, Cumhur İttifakı’nın muhalefeti HDP ile iş tutmak üzerinden bir politika yürütmesi ise dikkat çekiyor! Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu, AK Partili olmayan herkesi HDP ile ittifak yapmakla suçlarken, ancak kapalı kapılar ardında çok farklı gelişmeler yaşandığı öğrenildi! AK Parti ve HDP’denedinilen bilgilere göre iktidar ile HDP’li ‘akil adamlar’ın seçim sonrası için şimdiden pazarlık masasına oturduğu belirtildi! Görüşmelerde ‘terör tanımı’ değişikliği konusunda anlaşıldığı ve 31 Mart seçimlerinden sonra Selahattin Demirtaş’ın tahliye edileceği belirtildi!

ÖCALAN’A TECRİD YUMUŞATILDI, AKP-HDP GÖRÜŞTÜ!
Hatırlanacağı üzere iki yılı aşkın bir süredir ailesinden kimseyle görüştürülmeyen Abdullah Öcalan, 13 Ocak’ta kardeşi Mehmet Öcalan’la görüştürüldü. İki hafta aradan sonra ise HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ve Meclis Başkan Vekili Mithat Sancar’ın AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ile bir görüşme gerçekleştirmeleri dikkat çekmişti! Öcalan’a uygulanan tecridin nispeten kaldırılması ve HDP-AK Parti arasında göz önünde görüşmelerin başlaması yumuşama emaresi olarak görülürken, ancak kapalı kapılar ardında daha kritik görüşmelerin olduğu anlaşıldı.

AP’NİN 13 MART TÜRKİYE OYLAMASININ DA ETKİSİ VAR
Bilindiği gibi 13 Mart tarihinde Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile AB arasındaki katılım müzakerelerinin askıya alınmasını öneren kararı Strasbourg’daki genel kurul oturumunda kabul edilmişti. AP’nin, Türkiye aleyhine karar almasının sebeplerinden biri ise parlamenterlik görevleri sırasında yaptıkları konuşmalar nedeniyle tutuklanan milletvekillerinin olmasıydı. AB, uyum yasaları çerçevesinde Türkiye’nin ‘terörle mücadele yasasının’ değiştirilmesini istiyor. Ancak gelinen noktada herhangi bir düzenlemenin olmaması AP Genel Kurulu’nda Türkiye aleyhine karar çıkmasına neden oldu. İktidarın ise AB ile ilişkilerini tekrar canlandırmak için uzun zamandan beridir HDP’nin ‘Akil Adamları’ ile flört halinde olduğu da gün yüzüne çıktı!


TERÖR TANIMI DEĞİŞTİRİLECEK, DEMİRTAŞ TAHLİYE EDİLECEK!
AKP ve HDP kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre iki parti arasında ‘akil adamlar’ düzeyinde görüşmelerin gerçekleştirildiği ifade edilirken, bu görüşmelerin ana konusunu ise HDP’nin tutuklu önceki dönem Eş Genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş oluşturuyor! Hükümet tarafından yapılacak düzenleme ile ‘terör tanımının’ kapsamı daraltılarak, seçimlerden hemen sonra başta Demirtaş ve Yüksekdağ olmak üzere HDP’nin tutuklu milletvekillerinin tahliye edileceği belirtiliyor.

SIRADAKİ HABER