banner445

'Kandırıldık' dediler, istifa ettiler

Aralarında Mersin eski il başkanı ve milletvekili adaylarının da bulunduğu kalabalık bir grup, düzenledikleri basın toplantısıyla İYİ Parti'den istifa ettiklerini duyurdu

'Kandırıldık' dediler, istifa ettiler

CİDDİGAZETE

İYİ Parti Mersin eski il başkanı Dr. İbrahim Özel'in de arasında olduğu bir grup, partiden istifa ettiklerini açıkladı. İbrahim Özel yaptığı açıklamada, "Parti yönetimi büyük hata yaptı. Yola çıkanlar yerine, yolda karşılaşılanlar listelere konmak suretiyle büyük vefasızlık gösterildi. İttifakta CHP'nin yer alması, AK Parti'den gelecek oyları engelledi" dedi.

Dr. İbrahim Özel, düzenlenen basın toplantısında, 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra iktidar olmak için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in arkasından il il, ilçe ilçe gezdiklerini söyledi.

Toplumu birleştirmek, milliyetçi, Atatürkçü ve cumhuriyetin kuruluş felsefesine bağlı olarak milli değerlerden taviz vermeyen bir anlayışla İYİ Parti'yi kurduklarını aktaran Özel, şöyle konuştu:

"PARTİ YÖNETİMİ BÜYÜK HATA YAPTI"

"Partimiz halkımız tarafından büyük bir umut kaynağı oldu. Tüm anketlerde yüzde 22'nin üzerinde bir oy potansiyeline sahip olarak siyasi hayatta yerini aldı ancak oluşturulan parti yönetimi büyük hata yaptı. 24 Haziran seçiminde hazırlanan listeler partimizin ve emektar tabanımızın hakkıydı. Tanınmamış isimler ve illerin tasvip etmediği kişiler listelere kondu. Yola çıkanlar yerine, yolda karşılaşılanlar listelere konmak suretiyle büyük vefasızlık gösterildi. Bu durum tabanı küstürdü. İttifakta CHP'nin yer alması, AK Parti'den gelecek oyları engelledi. 24 Haziran'da kimsenin ummadığı bir sonuç elde edildi. Yani partimiz kaybetti. Geleceğimizin teminat altına alınmaya çalışıldığı bu dönemde biz siyasiler, üzerimize düşeni yapıp toplumu aydınlatmalıyız. İYİ Parti, CHP, HDP safında bu millete fayda sağlanamayacağına kanaat getirmiş bulunmaktayız."

Mersin milletvekili adayı Av. Hasan Doydu da çok sert bir açıklama yaptı.

AKŞENER'E AĞIR SUÇLAMALAR

Demokrasi ve hukuk mücadelesi ile yokla çıktıklarını belirten Mersin milletvekili adayı Hasan Doydu, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in bunları görmezden geldiğini savundu. Doydu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçimlerde temayüller yolda değiştirildi, sessiz kaldınız. Devlet yönetiminde sadakat ve liyakati esas alacağız demenize rağmen kurduğunuz partide bile bunu ilk günden rafa kaldırdınız. Bana FETÖ'cü diyen ispatlamazsa haindir, şerefsizdir dediniz, gelinen noktada size ilk günden bunu diyenlere partiyi teslim ettiniz. Bu partiye malum parti diyerek adını anmayanları bugün il ve ilçeler bazında aday gösterecek kadar siyasi duruştan, çıkış ruhundan ve ilkeden uzaklaştığınız için, amacın ülkeyi yönetmek değil komitacı zihniyetin ilerdeki siyasi ve rant pazarlıklarını canlı tutmaktan öteye gitmeyecek emanetçi genel başkan olmayı tercih ettiğiniz için şahsım adına ben aylar öncesi bir karar aldım.”

“BİZ DE KANDIRILDIK”

Doydu sözlerini şöyle sürdürdü; “Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘kandırıldım' diyebildiği ülke şartlarında sanıyorum bizler de kandırıldık. Ancak hepinizle birlikte bizimde inandığımız insanlara bir vebal borcumuz var. Benim size, sizin bana hepimizin de topluma bu anlamda bir özrümüz var.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner457

banner84