Karabük'te MHP-AKP birbirine girdi

Cumhur İttifakı üyelerinin ayrı ayrı yarışacağı Karabük’te AKP ve MHP arasında gerilim yükseldi. MHP’li belediye başkanı Rafet Vergili, AKP Adayı Burhanettin Uysal'ı yerden yere vurdu

Karabük'te MHP-AKP birbirine girdi

MHP'nin mevcut Karabük Belediye Başkanı ve 31 Mart’taki adayı Rafet Vergili, AKP’nin adayı 26. dönem milletvekili Burhanettin Uysal için sert eleştirilerde bulundu. Vergili, Burhanettin Uysal için '"atanmış belediye başkanı adayı" ifadesini kullandı.

“KENDİNİ SİYASETE HAZIRLADI”

Karabük Üniversitesi’nde iki dönem rektörlük görevinde de bulunan Uysal için Rafet Vergili, “Bizim yaptıklarımızı görmemeye çalışıyor. Kendisi Karabük’te başarılı bir rektörlük yaptı. Kendisini siyasete hazırladı. Temelden, kökten siyasete hazır olmayan bir adam ancak siyasete yapmış olduğu sözlerle kendini hazırlar” dedi.

Vergili konuşmasının devamında Burhanettin Uysal için şunları söyledi:

O STADA 49 MİLYAR HARCANDI

“Türkiye’de ilk defa ay-yıldızlı stadyum yaptık diyordu. Stadyumun maliyeti 20 milyon lira. Ay-yıldıza harcadığı para 9 milyon lira. Toplam 29 milyon lira harcadı ve stadyum kaydı. Tek bir iş yaptın ve stadyum kaydı. Senin milletvekilliğin döneminde rektör bey o stadyumu kurtarmak için 20 milyon para daha harcadı. Sen Allah’tan korkmadın mı?

ŞOVLARLA MİLLETVEKİLİ OLDU

Şov yapıyor. Bu şovlarla milletvekili oldu. ‘Türkiye’de ilk defa kız mehteran takımı kurdum’ diye şov yaptı. Mehteran, ilahi müziklerin en üst seviyesidir. Mehter çalmaya başladığı zaman yüz binlerce asker hiç düşünmeden koşa koşa şehit olmaya gider. Mehter abdestsiz yere basmaz. İlahi müziğin şarlatan bir şekilde reklamını yaparken Allah’tan korkmadın mı?

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84