Karalar'ın makam odası haczedildi

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne gelen icra müdürü ve hamallar, 2016 yılından kalan borç nedeniyle Başkan Zeydan Karalar'ın makam odasındaki tüm eşyaları kamyonete yükleyip götürdü

Karalar'ın makam odası haczedildi

CiddiGazete- Adana Büyükşehir Belediyesi'nin, Hüseyin Sözlü'den kalan 2 milyon 750 bin liralık borcundan dolayı makam odası eşyaları haczedildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 2016 yılında kilit parke taşı döşeme ihalesinden alacağı 2 milyon 750 bin lirayı tahsil edemeyen şirket belediyeyi icraya verdi.

Buna rağmen ödeme yapılmayınca icra görevlileri öğle saatlerinde belediyeye gelerek Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın makam odasındaki mobilyaları haczetti.

Eşyaları icra müdürü ile birlikte gelen hamallar iki kamyonetle taşıdı.

Bu arada, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Temmuz ayının üçüncü meclis oturumunda, 2016 yılında kilit parke döşeme ihalesinin alan bir şirketin 3 yıl bekledikten sonra dördüncü yılda haciz göndermesini eleştirdi.

Karalar, “Bugün bir haciz daha geldi, bunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. 2016’dan bugüne kadar parasını alamadığı gerekçesiyle bizim makam odamızı hacze gelmiş” dedi.

Zeydan Karalar'ın haciz işlemiyle ilgili değerlendirmesi şöyle:

- Makam odası gerekmiyordu. Her sokak benim için makam odasıdır.

- 2016 yılından kalan bir borç...

- Son 6 ay içerisinde 6.5 milyon lirasını ödedik. 5.8 milyon borcumuz kalmıştı.

- Aniden makam odasındaki koltuğu bile haczedeceklerini söyleyip gelip götürdüler.

- Şimdi odamda hiçbir şey yok.

- İşte böyle bir belediye teslim aldık.

- Belediyenin durumunu anlatırken işte gerçek tablo böyleydi.

- Dün başka bir firma gelip, 2016 yılındaki borcuna karşılık makam odasını boşaltacağını söylemişti. Bu firma öncelik aldı her şeyimizi alıp gittiler.

Başkan Karalar, konuya ilişkin basın açıklaması yapacağını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 14:06
YORUM EKLE