Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a HDP göndermesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Şunu bilsinler, Sayın Erdoğan HDP oylarına ne kadar talipse, biz de o kadar talibiz. Hiç farkımız yok” dedi

Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a HDP göndermesi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Şanlıurfa'da büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkan adaylarını çekmesiyle ilgili, "Şunu bilsinler, Sayın Erdoğan HDP oylarına ne kadar talipse, biz de o kadar talibiz. Hiç farkımız yok. Birileri çekilmiş, çekilir" yorumunda bulundu.

Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçim anketlerine ilişkin ifadelerini değerlendirdi.

Karamollaoğlu, "Düne kadar anketleri kendileri de manipüle ederek bir yere getiriyorlardı ama Saadet Partisi’nin anketlerde bir patlama yaptığını görünce şaşırdılar. 'Anketlere inanmıyoruz' diyor Cumhurbaşkanı. Yarın sandıktan çıktığı zaman daha büyük bir şokla karşı karşıya kalacaksınız. Çünkü bu gördüğün rakamın birkaç misli çıkacak" iddiasında bulundu.

Partisinin her zaman terörün karşısında durduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, HDP'nin Şanlıurfa'da, büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkan adaylarını Saadet Partisi lehine çekmesine ilişkin şunları söyledi:

"Burada bizim üzerimize yine gelecekler. HDP çekti, o halde bizi onunla itham ediyorlar. Şunu bilsinler, Sayın Erdoğan, HDP oylarına ne kadar talipse, biz de o kadar talibiz. Hiç farkımız yok. Onlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesten oy istiyorlar, biz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesten oy istiyoruz. Birileri çekilmiş, çekilir. Bizim, onların üzerinde bir etkimiz yok ki çekilin veya çekilmeyin diyelim."

(Sputnik)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER