Kavuncu'dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, hakkında açıklamalarda bulunan İyi Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu

Kavuncu'dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

CiddiGazete- İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Ahmet Hakan'ın programına katılarak partisinin İstanbul İl Başkanı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu hakkında açıklamalarda bulundu.

Açıklamanın ardından Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ'a çok sert tepki gösterdi.

REFERANSI HAKAN FİDAN VE HULUSİ AKAR!

Meral Akşener de Kavuncu için MİT Başkanı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan referans aldığını söyledi.

Buğra Kavuncu, bugün Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmak için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gitti.

Kavuncu, suç duyurusundan önce şu açıklamayı yaptı:

"Bir televizyon programında maalesef partimizin milletvekilinin yapmış olduğu iftira ve hakaret eylemi taşıyan açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu suç duyurusunda bulunmamızın sebepleri var. Birincisi, biz haklarımız hep hukuk dahlinde aradık. Bağımsız ve özgür gazetecilik yapanları tenzih ediyorum, samimi ve halis niyetlerle siyaset yapanları da tenzih ediyorum; ama bunun dışında görüyorsunuz iftiracılar televizyon kanallarında ve bizler adalet kapılarındayız. Yapılan bütün iftiralarla alakalı suç duyurusunda buluncağız.

İkincisi İyi Parti bugüne kadar çok meşakkatli bir süreçten geçti. Özellikle son dönemde yüzü gözü yüreği bize dönmeye başlayan vatandaşlarımızın aklını bulandırmaya yönelik herhangi bir faaliyet ve eyleme izin vermeyeceğiz. Bizim yerimiz yurdumuz belli. Çocukluğumdan beri yaşadığım hayat ortada. Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum; en ufak bir tereddütünüz, en ufak bir şüphe yaratılıyorsa bununla alakalı hiçbir sıkıntınız olmasın.

İyi Parti’nin büyüme, yükseliş sürecinde belli ki bazı çevreler rahatsız olmuş. Bugüne kadar kanallarında genel başkanımızın grup konuşmalarının çok ufak bir kısmına yer verenlerin bugün nasıl saatlerce İyi Parti'yi konuştuğunuzu görüyorsunuz. Bu olaydan nasıl bir fırsat yakalanmaya çalıştığını görüyoruz.

39 ilçe başkanımız, parti tüzüğünün gerekli maddeleri uyarınca söz konusu milletvekili ile ilgili ihraç talebiyle gerekli dilekçelerini hazırladılar. Türkiye’deki tüm il başkanlarımız da aynı şekilde dilekçelerini verecekler. Hukuk ve adalet istiyoruz. Bu hukuksuzluktan, adaletsizlikten, alçakça yapılan iftiralardan Türkiye çok çekti. Hukuk dışına çıkmadan, üstümüze düşen, elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan sonra konu yüce Türk yargısındadır."

DAVA DİLEKÇESİNE YAZILDI

Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, beş sayfalık dava dilekçesinde şu ifadeleri kullandı: Siyasi kariyerinde umduğunu bulamayan şüphelinin, kendince gündeme gelmek ve buradan siyasi bir rant elde edebilme saikiyle son yılların en iğrenç, en aşağılık davranış biçimlerinden biri olan “önüne geleni FETÖCÜ ilan etme” kervanına katılacak kadar alçalmış olması şüpheli açısından en hafif tabirle çok hazin bir durumdur. Bu kapsamda, şüphelinin her şeyden önce kamu vicdanı nezdinde çoktan mahkûm edildiğini görmekten memnuniyet duymaktayım. Ancak bu yeterli değildir; şüphelinin yoğun kast içerisinde işlediği bu suçun hesabını Türk yargısı önünde de vermesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 12:17
YORUM EKLE