Kaymakam, 'Atatürk' ismini istemedi

Rize'nin Fındıklı Belediyesi, Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi'nin ismini değiştirdi. Kaymakam Vedat Yılmaz, isim değişikliğinde "kamu yararı" görmediği için öneriyi kabul etmedi

Kaymakam, 'Atatürk' ismini istemedi

CİDDİGAZETE

Rize’ye bağlı Fındıklı Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan parka "100. Yıl Atatürk Parkı" ve kültür merkezine de "Kazım Koyuncu Kültür Merkezi" adını verdi. Kaymakam Vedat Yılmaz, her iki ismi de "kamu yararı olmadığı" gerekçesiyle kabul etmedi.

Fındıklı Belediye Meclisi 8 Temmuz günü yapılan toplantıda, ilçedeki Fındıklı Millet Bahçesi isimli parkın adının “100. Yıl Atatürk Parkı” olarak değiştirilmesine karar verildi. Belediye meclisi ayrıca, parkın içerisindeki Millet Kıraathanesi isimli dolma taş evin ismi de “Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi” olarak değiştirdi.

- Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz.

Belediye Meclisi kararı yazılı olarak Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz'a bildirildi. Ancak Kaymakam Yılmaz, 26 Temmuz 2019 tarihinde belediyeye yazdığı yazıda, "... park ve içindeki kültür merkezinin adlarını değiştirecek kamu yararı görülmediği’ gerekçesiyle kabul edilmediğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 02:50
YORUM EKLE