Kemal Kılıçdaroğlu 'galoş'la vurdu!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Rize Fındıklı'da halka seslenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın galoşla tarlaya girdiği fotoğrafı gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bir ülkeyi yöneten bir insan kendi ülkesinin toprağına galoş çizme ile basmaz. Yağmur, çamur yok..." dedi

Kemal Kılıçdaroğlu 'galoş'la vurdu!

CİDDİGAZETE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın galoş giyerek tarlaya girmesini “Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz” sözleriyle eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Rize’nin Fındıklı Belediyesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu Fındıklı halkına seslenirken de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hasat festivalinde ayağına galoş giyerek tarlaya girdiği fotoğrafı gösterdi. Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

‘ALLAH BİZİ KİBİRDEN KORUSUN’

"Hesap veriyorsak orada kibir yoktur, halka saygı vardı. 17 yıldır hükûmeti yönetenler hesap vermiyor. Siyasetçi kibirliyse topluma yararlı olmaz. Bir ülkeyi yöneten bir insan kendi ülkesinin toprağına galoş çizme ile basmaz. Yağmur, çamur yok... Toprak hepimizi besler, toprağa neden galoşla basarız? Ayakkabımız toz olmasın diye. Giydiğim ayakkabı toz olur diye sakın ama sakın galoş çizme giymeyin. Tozdan, topraktan korkuyorsan orada ne işin var? İmkânımız olsa yalın ayak gezeriz, toprağın üzerinde. Ayağınızda çizme galoş ile birlikte fotoğraf çektireceksiniz. Allah bizi kibirden korusun."

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 11:41
YORUM EKLE