Kemal Kılıçdaroğlu 'Kumpas' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde partisi hakkında çıkan haberlerle ilgili, "Türkiye'nin gündemini başka yere çekmek istiyorlar. CHP örgütlerine ciddi kumpaslar var" dedi

Kemal Kılıçdaroğlu 'Kumpas' dedi

CiddiGazete

İzmir’de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP’ye karşı ciddi kumpaslar var” dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı canlı yayında tartışmaya çağırdı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu;

- Bizimle uğraşıyorlar. Nasıl bir kumpas kurabiliriz diye düşünüyorlar. CHP’yi nasıl geriletebiliriz, bir dahaki seçimlerde nasıl başarılı olabiliriz diyorlar.

- CHP örgütlerine karşı ciddi kumpaslar var. Milletvekillerine söyledim, il başkanlarına, belediye başkanlarına, vatandaşlara söyledim bu sürecin olumsuz olması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. Yumruk atacak, sandalye atacak adam bulacaklar.

- Çok dikkatli olun. Kim başkasına hakaret ederse, sandalye fırlatırsa yakalasından yakalayın ve kapının önüne koyun dedim. Asla ve asla o kişi CHP’nin adamı değil Saray’ın adamıdır dedim.

- Türkiye’nin gündemini değiştirmek ve dikkatleri başka yere çekmek için çaba harcıyorlar. Bunu gayet iyi biliyorum.

ATİLLA DOĞRULATTIM DEMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu, partisi hakkında çıkan iddialara ilişkin son kaynak olarak gösterilen Talat Atilla’nın, "Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim... Hatta, bununla yetinmedim. Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde 'Bu haber doğru mu?' diye doğrulattım" sözleriyle ilgili açıklamada bulunmadı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 16:10
YORUM EKLE