Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Çakıcı' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunan Alaattin Çakıcı hakkında ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, "Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez" dedi

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Çakıcı' açıklaması

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı’nın kendisine yönelik tehdidine şöyle cevap verdi:

- Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum, yeraltı dünyasının bir lideri cevap veriyor.

- Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına… Nasıl bir hale geldik. Hukukun olmadığı yerde, hukukun ihlal edildiği yerde, liyakatin çöktüğü yerde, yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç örgütü haline dönüşebilir.

- Nasıl oluyor da böyle bir eleştiri başka bir yerden geliyor. Bana cevap verecek olan Bahçeli’dir ya da onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne? Onu bilmiyoruz.

- Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvâ-yi Milliye’dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez.

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Alaattin Çakıcı hakkında hakaret ve tehdit suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

MANSUR YAVAŞ'TAN TWEETLİ DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çektirdikleri bir fotoğrafı şu ifadelerle paylaştı:

Türkiye Cumhuriyeti devletinde, millet iradesinin kimsenin önünde eğilip büküldüğü görülmemiştir.

O nedenledir ki; gücünü halktan alanlar hakka ve hukuka inanarak bu uğurda korkusuzca ilerlemeye devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 14:17
YORUM EKLE