Kemal Özkiraz: Beni kaça satın aldın Bahçeli!

Devlet Bahçeli'nin bugünkü açıklamasında anket şirketlerine yönelik sözlerine tepki gösteren Kemal Özkiraz, "Bana kaç para rüşvet vererek, beni kaça satın aldığını sayın Bahçeli açıklamalıdır" dedi!

Kemal Özkiraz: Beni kaça satın aldın Bahçeli!

CiddiGazete- Devlet Bahçeli, MHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Yazılı açıklamasında anket şirketlerine tepki gösteren Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi algı operasyonlarına, batakhaneye dönen sosyal medya oyunlarına, ısmarlama ve ipotekli kamuoyu araştırma şirketlerine aldırış etmeden Cumhur İttifakı’nın itibar ve iradesiyle zamanında yapılacak seçimlere hazırlanacak, şeytana da külahını ters giydirecektir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin anket şirketlerine yönelik sözlerinin ardından Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter hesabından Bahçeli'ye tepki gösterdi.

Bahçeli'nin Avrasya Araştırma'nın son anketini kastettiğini ifade eden Kemal Özkiraz, "7 Haziran'da Akp anketçileri MHP'yi 8-9 gösterirken %17 diyen, 24 Haziran'da 5-6 gösterirken, %13 diyen Kemal Özkiraz'a anket mi ısmarlamıştınız?" sorusunu yöneltti.

"MHP'NİN OYLARI NOKTA ATIŞI"

Özkiraz, "Bu iki seçimde bana kaç para rüşvet vererek beni kaça satın aldığını sayın Bahçeli açıklamalıdır. Yok sadece sonuçları hoşuna gitmediği için meslek onurumuza hakaret ederek iftira atıyorsa iki cihanda hakkım haramdır" ifadelerini kullandı.

Kemal Özkiraz Avrasya Araştırma'nın şimdiye kadar 8 seçim geçirdiğini, bunların 6'sında tam sonuç vermiş, sadece ikisinde yanıldığını ifade ederek, "Ancak yanıldığımız iki seçim de dahil olmak üzere MHP oylarını 8 seçimde de nokta atışıyla doğru bilmiştir" dedi.

Eleştirilerini sürdüren Özkiraz şu ifadeleri kullandı:

Anketçilerle olan ilişkisinden pay biçiyorsa da bilemem. Sayın Bahçeli açıkladığımız sonuçları temennimiz zannediyorsa yanılıyor.

1- Bu rakamlar bizim değil halkın tercihlerini yansıtıyor.

2- Temenni mi yazacak olsaydım MHP listede kendisine yer bulamazdı. Hakaret ve iftiralarınızdan bıktık.

Siyaset yapın, bize sarmayın. Avrasya araştırma şimdiye kadar 8 seçim geçirmiş bunların 6'sında tam sonuç vermiş sadece ikisinde yanılmıştır. Ancak yanıldığımız iki seçim de dahil olmak üzere MHP oylarını 8 seçimde de nokta atışıyla doğru bilmiştir.

Anketlerimiz MHP denetimine de açıktır. İftira edeceğinize, arayıp sonuçlarınızı ham datalarınızı denetlemek istiyorum deseydiniz seve seve ham verileri paylaşırdık.

Anketçiler siyasetçileri mutlu etmek için anket yapmaz.

YORUM EKLE