Kılıçdaroğlu: Ayranı yok içmeye

Erdoğan ve Bahçeli’nin KKTC ziyareti için 6 uçak kaldırılmasını eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bizde meşhur bir atasözü vardır ya ayranı yok içmeye...” diye konuştu

Kılıçdaroğlu: Ayranı yok içmeye

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı ortakları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ziyaretini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

“Erdoğan ile Bahçeli, KKTC’ye gitti. ‘Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için gidiyoruz’ demediler, ‘Piknik yapmaya gidiyoruz’ dediler. Devletin itibarına bakar mısınız Allah aşkına… Maraş’ta piknik yaptıkları alana ben iki kez gittim. Orada orduevi var, öğrenci yurtları var…

Peki nasıl gittiler? Bir uçak Erdoğan için, bir uçak Bahçeli, bir başka uçak heyetler, bir başka uçak Dışişleri Bakanı için, iki uçak da korumalar için ayarlandı ve o şekilde gittiler. Bizde meşhur bir atasözü vardır ya ‘Ayranı yok içmeye…’ Hani tasarruf?

Bunu yaparken, bu ülkede pazar artıklarından beslenen milyonlar aklınıza gelmiyor mu sizin ya? Ya sizde vicdan, ahlak var mı? Adalet duygusu var mı? Ekonomi anlayışı var mı? Nedir bu savurganlık? Bütün dünyaya alay malzemesi oldunuz.

Gittiler oraya Rauf Denktaş'ın mezarını ziyaret etmediler. Sen oraya pikniğe gidiyorsan unutma, onu sana sağlayan kişi Bülent Ecevit'tir. Ecevit'in adını ağzına almıyor, alamaz. İyi ki almıyor. Milliyetçilik nedir deseniz, yerliyiz ve milliyiz diyecekler.”

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 02:00
YORUM EKLE