Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli'ye de seslenen Kılıçdaroğlu, "Sen kime kızıyorsun arkadaş" dedi

Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye seslendi

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli'nin Ayasofya'da Atatürk'e lanet okuyan imamla ilgili sözlerini değerlendirdi ve şunları söyledi:

Sayın Bahçeli de konuşmuş, açıklamalarda bulunmuş güzel. Bahçeli'nin Atatürk'e sahip çıkması çok güzel başımızın üstüne. Ama asıl kızılması gereken bu meczup mu? Bu meczup bu konuşmayı kimin önünde yapıyor? Devlet önünde yapıyor. O devlet ricalinden biri çıkıp sen ne diyorsun dedi mi? Demedi.

Ben Bahçeli'ye soruyorum "Sen kime kızıyorsun arkadaş?" Bunu orada görevlendiren, o çocukları bu meczuba teslim eden kim? Hangi kafa? O meczubu orada nasıl tutarsınız? Atatürk bizim ortak değerimizdir. Atatürk hepimizin sevgi duyduğu bir kişidir.

Bahçeli, "Atatürk bizim kırmızı çizgimizdir" diyor ama o çizgi biraz uzayıp Saray'a ulaşınca renk değiştiriyor. Renk değişmeyecek arkadaş. Renk değiştiği andan itibaren bu iş olmaz, sözlerin havada kalır.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 02:07
YORUM EKLE