Kılıçdaroğlu: Canımı vermeye hazırım

Çubuk Akkuzu Mahallesi'ndeki cenaze töreninde saldırıya uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP genel merkezinin önünde partililere seslendi ve "Bir canım var, ülkem için vermeye hazırım" dedi

Kılıçdaroğlu: Canımı vermeye hazırım

Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkezin önünden halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, "Bu saldırı Türkiye'ye yapılmıştır" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun “Size söz veriyorum, bir canım var o da bu ülkenin bekası, kalkınması, çocukların güzel günleri için vermeye hazırım” sözleri dikkat çekti.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozamayacaklar. Hiç kimse unutmasın Kuvayı Milliyecilerin CHP’nin Genel Başkanıyım. Bu ülke için canını feda edecek biri varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

İstiyorlar ki şehit cenazelerine katılmayayım ama ben katılacağım. Bu şehitler 82 milyonundur. Bunların cenazeye, ezana da saygısı yok. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz. Biz şehitler arasında hiçbir zaman ayrım yapmadık. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz?

Uğradığım saldırı beni üzmedi. Biz her zaman hakkı, hukuku savunduk. Beni üzen şey şehide saygısızlıktır. Şehidimizin namazı bile doğru dürüst kılınmadı.

Benim için dar ağaçları kurdular. Size söz veriyorum, bir canım var o da bu ülkenin bekası, kalkınması, çocukların güzel günleri için vermeye hazırım. Hiçbir saldırı biri yıldıramaz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER