Kılıçdaroğlu çok sert konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kast ederek, "O koltukta oturduğun her dakika vatana ihanet ediyorsun" dedi

Kılıçdaroğlu çok sert konuştu

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok sert sözlerle yüklendi.

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

"27 Şubat 2014... Erdoğan FETÖ'den söz ediyor: 'Aldatılıyoruz, aldatıldık, ben dahi aldatıldım.' E sen çocuk muydun? Aldatıldım değil, sen bilerek yaptın. Bilerek yaptın! Bu ülkenin en önemli kuruluşlarından birisi Milli İstihbarat Teşkilatı... En saygın kuruluşlarından birisi Milli İstihbarat Teşkilatı... MİT, her MGK toplantısına bu FETÖ ile ilgili raporu getirdi mi, getirdi. Okudun mu, okudun. Gereğini yaptın mı, yapmadın! Aldatıldık diyor. Ne aldatılması. Eğer aldatıldıysan, bir terör örgütü devletin tepesindeki en önemli kişiyi aldatma kapasitesine sahipse senin o koltukta oturmaman lazım. Oturduğun her dakika vatana ihanet ediyorsun."

"BİR İPTE İKİ CAMBAZ OYNAMAZ"

Kılıçdaroğlu ayrıca, "251 şehidin kanı ne olacak? Sen Marmaris'te saklanırken, 251 kişi meydanlarda hayatını verdi. Ne yüzünden? Beni kandırdılar... Seni kandırmadılar. Bir ipte iki cambaz oynamaz demişler. Cambazlardan biri düştü, diğeri hala yerinde duruyor" diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 15:34
YORUM EKLE