Kılıçdaroğlu: Herkes derhal İstanbul'a

Yargıtay'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezaları onamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" dedi

Kılıçdaroğlu: Herkes derhal İstanbul'a

CiddiGazete- Yargıtay'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 5 davasından 2'sini düşürdüğü, 3'ünü onadığı öğrenildi

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu'na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu. Kaftancıoğlu'nun, Terörle Mücadele Kanunu 7/2 "Örgüt propogandası yapma" suçundan beraat ettiği bildirildi.

Canan Kaftancıoğlu’ndan Yargıtay kararı sonrası açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, "Nerede olursak olalım çalışacak, çalışacak umudu örgütleyerek iktidardaki kötülüğü hep birlikte gönderecek, hukukun üstünlüğünü tesis ettiğimizde hep birlikte nefes alacağız" dedi.

Canan Kaftancıoğlu şunları söyledi:

"Size Ankara-İstanbul arasından sesleniyorum. Ahmet Say'ın cenaze töreninden İstanbul'a doğru dönerken, Yargıtay kararı bana ulaştı.

Burada mesele Canan Kaftancıoğlu'na ne ceza verildi, nasıl verildi meselesinden öte bu ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Merak eden arayan soran dostlarımıza söylemek isterim ki, biz iktidardaki kötülüğü gönderene kadar, sadece Canan Kaftancıoğlu için değil 84 milyon için hukuku sağlayana kadar her şekilde çalışmaya, çalışmaya, çalışmaya devam edeceğim.

Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak."

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN ÇAĞRI

Onama kararının duyulmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın."

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 16:59
YORUM EKLE