Kılıçdaroğlu ikinci dozu yaptırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aralarında sıra polemiğine neden olan corona aşısının ikinci dozunu bugün yaptırdı

Kılıçdaroğlu ikinci dozu yaptırdı

CiddiGazete- Türkiye'ye coronavirüs aşısının ilk geldiği günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca genel başkanları "topluma örnek olmak için" aşı olmaya davet etmişti.

Bu çağrıya olumsuz cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Aşı için sıramı bekleyeceğim" demişti.

72 yaşındaki Kemal Kılıçdaroğlu, 70 yaş üstüne yapılmaya başlanmasının ardından 12 Şubat günü eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte aşının ilk dozunu olmuştu. Kılıçdaroğlu ailesi bugün de aşının ikinci dozunu yaptırdı.

Aşı olurken çekilen fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan CHP Genel Başkanı, "Sıramız geldi ve eşim Selvi Hanımla birlikte, Aile Hekimimizde Covid-19 ikinci doz aşımızı da yaptırdık. Tüm sağlık emekçilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz" notunu düştü.

"SIRAM GELDİ" CEVABI

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ben vatandaş Kemal'im sıram gelince aşı olacağım demiştin, neden gittin aşı oldun?" şeklindeki eleştirisine, "Sıram geldi gittim oldum" cevabını vermişti. Kılıçdaroğlu'nun mesajındaki "sıra" vurgusu da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaşanan polemiğe gönderme olarak algılandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 13:48
YORUM EKLE