Kılıçdaroğlu istifa için ne dedi?

İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kararı tek başına alacağına inanmıyorum. İstifa kararını anlayışla karşılıyorum" dedi

Kılıçdaroğlu istifa için ne dedi?

CiddiGazete- Cuma akşamı gece yarısından 2 saat önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle sokaklarda oluşan izdiham görüntüleri nedeniyle tepkilerin hedefinde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum" ifadesini kullanarak istifa ettiğini duyurdu.

"ANLAYIŞLA KARŞILIYORUM"

Soylu'nun istifasına muhalefet kanadından ilk yorum CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Habertürk TV canlı yayınında Fatih Altaylı'nın konuğu olan Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu'nun istifasına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Kararı tek başına Süleyman Soylu'nun alacağına inanmıyorum. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak pek çok çevreden öneri geldi ve hiçbiri uygulanmadı. Sonunda cumartesi ve pazara denk geldi. Geç saatlerde açıklandı. Dediğim gibi, bütün karar mekanizmalarını oluşmasında nihai söz sahibi olan Erdoğan'dır. Sayın Erdoğan'ı kurtarmak için Sayın Soylu'nun istifa etmesini anlayışla karşılıyorum."

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 20:57
YORUM EKLE