Kılıçdaroğlu: Kimin suçlu olduğu çıktı ortaya

Kılıçdaroğlu, dün açıklanan vaka sayısı hakkında, “Türk Tabipleri Birliği’nin doğru söylediği, doğru söyleyeni de eğer suçlu kabul edeceksek kimin suçlu olduğu çıktı ortaya" dedi

Kılıçdaroğlu: Kimin suçlu olduğu çıktı ortaya

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) heyeti ile görüştü. Görüşmede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün vaka sayısını 28 bin 351 olarak açıklaması gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu bu açıklamaya ilişkin "Biz hekimlerin söylediğine güveniyoruz. Çünkü işin başında, suyun başında, hastanın başında bekleyen sağlık çalışanı hekimler. Olayın bizzat yüzde yüz tanığı olan hekimler. Şimdi olayın tanığı olanı dinlemiyoruz veya onun söyledikleri doğru değil diyoruz, olayın hiç tanığı olmayan kişilerin söylemleri doğru kabul ediliyor. Bu siyaseten de ahlaken de doğru bir şey değil yani. Kimin suçlu olduğu çıktı ortaya. Türk Tabipleri Birliği’nin doğru söylediği, doğru söyleyeni de eğer suçlu kabul edeceksek kimin suçlu olduğu çıktı ortaya" ifadelerini kullandı.

Görüşmenin ardından TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı bir basın açıklaması yaptı.

Fincancı özetle şunları söyledi:

"Dün hep beraber izledik. Gerçeklerin bir biçimde ortaya çıkma huyu var. Biz Türk Tabipleri Birliği olarak başından beri haklı olduğumuzu söyledik. Keşke olmasaydık. Keşke bu kadar insanımız ölmeseydi. Bu kadar hastamız olmasaydı ve bu kadar sağlık çalışanını yitirmeseydik. Biz bunun hâlâ önlenebilir olduğunu söylüyoruz. Toplu hareketliliğin kısıtlanması, toplu bulunan alanların kapatılması, zorunlu üretim dışında üretimin mutlaka durması ve bunun en az 2 hafta tercihen 4 hafta olması. 4 hafta hızı düşürebilmek için ideal olanıdır."

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 01:02
YORUM EKLE