Kılıçdaroğlu: Kriz yok buhran var

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Ekonomik buhran içindeyiz. Kriz yok buhran var. Kişi evine ekmek götüremiyorsa bu kişi milyonlarsa ekonomik buhran vardır” dedi

Kılıçdaroğlu: Kriz yok buhran var

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekonomik buhran içindeyiz. Kriz yok buhran var. Kişi evine ekmek götüremiyorsa, bu kişi milyonlarsa ekonomik buhran vardır” dedi.

Kılıçdaroğlu, eğitim sektörü paydaşlarından kantin işletmecileri, servis şoförleri ve kırtasiyeciler ile bir araya geldi. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda sorunları dinleyen Kılıçdaroğlu, “Sıkıntılarını aslında biliyoruz. Bu sıkıntıların hepsi çözülebilir. Bütün mesele Türkiye’yi yönetenlerin sorunlara bakış açısı” dedi.

ESNAF BAKANLIĞI OLMALI’

Türkiye’de bir esnaf bakanlığı olması gerektiğini ifade edin Kılıçdaroğlu, “Esnafların sorunlarını dinleyen bir makam olması lazım. Sosyal devlet ‘Okulları kapattım’ diyor ama bu adamlar nasıl geçinecekler. Yasak ile karşı karşıya kalan kişinin geçimini devlet sağlamalıdır. Dükkan kapalı ama borcu öde. Parayı alırken bile yüzde 4 buçuğunu zaten banka kesiyor. Devletin akıllı insanlar, liyakatlı insanlar tarafından yönetilmesi lazım. Bir karar alırken hangi sonuçları doğuracağını bilmesi ve önlem alınması lazım. Bizim düştüğümüz pozisyona hiçbir ülke düşmedi. Bırakın yardım yapmayı IBAN numarasıyla yardım istediler. Yardıma muhtaç adamdan ‘Bana yardım et’ diyen bir yardım anlayışı. Esnafı bu duruma düşürmek çok acıdır” diye konuştu.

‘CHP BAŞA BELA!’

Ekonomik Sosyal Konseyi’nin toplanmamasını eleştiren Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Bankaya gittiğimiz zaman karşılaştığımız tablo taban tabana zıt. Televizyondan dinledikleriniz çok güzel. ‘Türkiye’de dert yok. Bir tek parti var CHP başa bela. O da olmasa bu sorunlar olmayacak.’ Hayatın gerçeği farklıdır. Devlet şeffaf olur. Memleketin çıkarları üzerine politikayı inşa edersek bu sorunları aşabiliriz. Ekonomik buhran içindeyiz. Kriz yok buhran var. Kişi evine ekmek götüremiyorsa, bu kişi milyonlarsa ekonomik buhran vardır. İşsiz sayısı 10 milyona ulaşmışsa bu işsiz nereden alışveriş yapacak.”

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 07:07
YORUM EKLE