Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız" sorusunu cevapladı

Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV'de ‘İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’ programında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Kılıçdaroğlu’nun "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız" sorusuna verdiği cevap şöyle:

“İki kanat var, Cumhur İttifakı'nda hiçbir tartışma yok. Herkes bir kişinin otoritesine bağlı. O Erdoğan. Orada demokrasi yok. Otoriter bir anlayış var ve o anlayış Türkiye'yi yönetiyor.

Millet İttifakı'nda ise demokratik bir anlayış var. Dolayısıyla demokratik bir süreç içinde hareket ediyoruz. Biz cumhurbaşkanı adayımızın Millet İttifakı olarak bir araya gelip oturup konuşacağız. Meral Hanım'ın yaptığı bazı açıklamalar var. ‘Bir adayla tek seferde girilmeli, HDP kendi adayını belirlemeli’ diye.

Nasıl bir strateji belirlemeliyiz diye oturup konuşacağız. Resmi olarak ittifak 4 partiden var. Gelecek ve DEVA Partisi de güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunuyorlar.

Meral Hanım'ın görüşü değerli bir görüş. Diğer paydaşlarımızla bir araya gelip oturup konuşmalıyız. Cumhurbaşkanı adayımızla birlikte ittifakı oluşturan bütün partilerin devlet yönetiminde görev alması lazım. Aday olup olmama konusunda bir kararım yok. Dışarıdan bir isim olarak da kafamızda bir isim yok.”

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 10:19
YORUM EKLE