Kılıçdaroğlu'ndan Ali Tatar'ın eşine ziyaret

Kumpas mağduru merhum Deniz Yarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar’ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu: "Bu acıları çektirenlerin burunlarından fitil fitil getireceğiz"

Kılıçdaroğlu'ndan Ali Tatar'ın eşine ziyaret

CiddiGazete- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının mağduru, merhum Deniz Yarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar’ı İstanbul Ataşehir’deki evinde ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu ülkede büyük adaletsizliklerin yaşandığını hepimiz biliyoruz. Bu adaletsizliklerin bir şekilde giderilmesi lazım ve helalleşme kavramını da bu nedenle gündeme getirdim.

Balyoz Kumpası’nda kaybettiğimiz Ali Tatar’ın sevgili eşini ziyaret ettim. Bir haksızlık var mı? Evet, bir haksızlık var. Aile acıları hâlâ yaşıyor mu? Evet, aile acıları hâlâ yaşıyor.

Ergenekon, Balyoz kumpaslarıyla çok sayıda askerimiz gözaltına alındı, büyük acılar yaşandı. Aileleri büyük acılar yaşadılar ve bu acıları hâlâ devam ediyor. Devletimizin, askerimizle önce bir helalleşmesi lazım. Yapılan hataları bir şekliyle telafi etmesi lazım. Bu acıları çektirenleri, devletin kadrolarına kimler yerleştirdi? Bunun da bilinmesi lazım. Devletin kadrolarına yerleştirenler acaba bugün bir vicdan azabı çekiyorlar mı? Bunu da oturup kendi vicdanlarında sorgulamaları lazım. Daha da önemlisi bunlar hâlâ aramızda geziyorlar.

Buradan bütün milletime söz veriyorum. Bu acıların tamamını telafi edeceğiz. Bedellerini de bu acıları çektirenlerden alacağız. Ve yine milletime söz veriyorum. Bu acıları çektirenlerin burunlarından fitil fitil getireceğiz. Yeter artık diyoruz. Bu ülke bu kadar acılara niye katlansın? Ülkeyi yönetenler acı üretmemeli. Ülkeyi yönetenler bu ülkeye sevgiyi, hoşgörüyü getirmeli. Eğer biz bunu yapabilirsek, ki yapacağız, yapmakta kararlıyız, bir şekliyle bu sorunu çözeceğiz. Askerimizle de oturup helalleşeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2022, 15:55
YORUM EKLE