Kılıçdaroğlu'nun elektriği 'hemen' kesilemeyecek!

Devlet Bahçeli'nin "Elektriği hemen kesilmelidir" demesine rağmen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin hemen kesilemeyeceği ortaya çıktı

Kılıçdaroğlu'nun elektriği 'hemen' kesilemeyecek!

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9 Şubat’ta yaptığı açıklamada, zamlar geri çekilene kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini ifade ederek, "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim. Bu da böyle biline" demişti.

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli ise yaptığı açıklamada, "CHP Genel Başkanı'nın 'fatura ödemeyeceğim' sözü ise yasa dışı bir eylemin, sivil itaatsizlik kılıflı bir isyan teşebbüsünün, siyasi bir hezeyanın mahsulüdür. Ödemezse sonucu bellidir, elektriği derhal kesilmelidir" dedi.

3 AY BOYUNCA KESİLEMİYOR

İktidar kanadının tepkisini çekmesine karşın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun faturasını ödememesi durumunda elektriği hemen kesilemeyecek. Bunun nedeni ise 20 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan "Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik."

Yönetmeliğe göre şehit aileleri, muharip ve malul gaziler, 65 yaş üstü tüketiciler ve yüzde 40'ın üzerinde engeli bulunduğuna ilişkin sağlık kurulu raporunu görevli tedarik şirketine ibraz eden abonelerin elektriği ancak üç dönem boyunca faturanın ödenmemesi halinde kesilebiliyor.

Zamlar geri çekilene kadar elektrik faturasını ödememe kararı alan Kemal Kılıçdaroğlu 73, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ise 70 yaşında olması nedeniyle bir dönem fatura ödemediklerinde elektrikleri kesilmeyecek. Yönetmelik uyarınca Kılıçdaroğlu çiftinin evlerinin elektriği, bir yıl içerisinde 3 dönem fatura ödememeleri halinde kesilebilecek.

YORUM EKLE