Kılıçdaroğlu: Sıramız geldi, yaptırdık

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte ikinci doz Covid-19 aşısını, aile hekimlerine yaptırdı

Kılıçdaroğlu: Sıramız geldi, yaptırdık

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte 2. doz Covid-19 aşısını yaptırdı.

Sosyal medya hesabından aşı olurken çekilen fotoğrafını paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Sıramız geldi ve eşim Selvi Hanımla birlikte, Aile Hekimimizde Covid-19 ikinci doz aşımızı da yaptırdık. Tüm sağlık emekçilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

‘E NİYE GİTTİN YAPTIRDIN?’

Covid-19 aşısının Türkiye’ye ilk geldiği günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, siyasi parti liderlerini topluma örnek olmak için aşı olmaya davet etmişti.

Bu çağrıya olumsuz cevap veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, aşı için sırasını bekleyeceğini ifade etmişti.

72 yaşındaki Kılıçdaroğlu, 70 yaş üstüne yapılmaya başlanmasının ardından 12 Şubat günü ilk doz Covid-19 aşısını oldu.

Ancak geçtiğimiz günlerde bu sürece dair bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önce ne dedi? ‘Ben vatandaş Kemal'im, sıram ne zaman gelirse o zaman aşımı yaptıracağım.’ E niye gittin yaptırdın” dedi.

Erdoğan’ın sözlerine, partisinin 9 Mart’taki grup toplantısında cevap veren Kılıçdaroğlu, “E sıram geldi onun için aşı oldum. Allah akıl fikir versin, işte bu zihniyet devleti yönetiyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 13:10
YORUM EKLE