Kılıçdaroğlu yıllar sonra İBB'de

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, İBB binasına gelişinde resmi törenle karşılandı

Kılıçdaroğlu yıllar sonra İBB'de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.
İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nu, İBB'nin Saraçhane'deki başkanlık binasının önünde tören mangasıyla karşıladı.


Mangayı selamlayan Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbay, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte binaya geçti.

Belediyenin şeref defterine "Sayın Ekrem İmamoğlu, kazandığı İstanbul seçimini bir hizmet yarışına dönüştürecek. İmamoğlu'na inanıyor ve güveniyoruz. Dualarımız ve başarı dileklerimiz onunla" yazan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra başkanlık makamına geçti.


‘MAHCUP OLMAYACAKSINIZ’

Kılıçdaroğlu başarısından dolayı İmamoğlu'nu tebrik etti. İmamoğlu da "Mahcup olmayacaksınız" dedi.

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na İSMEK kursiyerlerinin yaptığı, İstanbul ve Samsun ziyaretinde tanıştığı ilkokul mezunu bir ressamın yaptığı üzerinde Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'ın kara kalemle çizilmiş resimlerini bulunduğu tablo hediye etti.
Kılıçdaroğlu da üzerinde İstanbul simgelerinin bulunduğu bir vazo armağan etti.

‘SORUNLARIN ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUM’
Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından ikili kameralar karşısına geçti. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlk mücadele siyasal bir mücadeleydi. Şimdi hizmet yarışı. Sorunları 3 aşağı 5 yukarı biliyor. Sorunların nasıl çözüleceği konusunda güçlü veriler var elinde. Liyakatli bir ekibi olacak. Partizanlık yapmadan liyakatlı bir ekiple yola çıkmak bizim için önemli. Her şey şeffaf olacak. Partizanlığın olmaması lazım. Ekrem Başkanımız bunu büyük bir başarıyla yapacaktır. Bütün dualarımız Ekrem Başkan ve diğer başkanlarımızla birlikte. Bu binaya gelirken Ekrem Başkanımızın İstanbul'un sorunlarına talip olduğunu ifade etmiştim. Ciddi zorluklar olduğunu biliyorum. Kararlı olursanız bu sorunları aşarsınız.”

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 21:29
YORUM EKLE