Kılıçdaroğlu yine saat verdi

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, saat 21.00'deki yayınına "Türkiye'nin tüm trollerini" davet etti. Kılıçdaroğlu, "Konuşacaklarımız var. Sevgili halkım, siz de gelin şahit olun" dedi

Kılıçdaroğlu yine saat verdi

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Esenler İlçesi Üye Katılım Töreni'ne katıldı.

Törende bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Herkesin huzur içinde yaşadığı, inanç ve kimliğe saygı duyulan bir Türkiye’de yaşamak istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Kavgadan uzak durmalıyız. Kavganın bize getirdiği bir fayda yoktur. Ülkeyi felaketten kurtarmak bizim elimizdedir. Beraber yapacağız bunu. Bu mücadeleyi beraber vereceğiz. Ülkemiz güzel bir ülke. Her şeyimiz var aslında. Güneşimiz, bereketli tarlalarımız, ovalarımız, sularımız, güzel insanlarımız var.

Gençlerimiz geleceği yurt dışında arıyorlar. Bu noktaya geldi Türkiye. Onlar özgürlük isterler, demokrasi isterler. Gençlerden oy istedim her zaman. 'İktidara geldiğimizde beni rahatlıkla eleştirebilirsiniz, rahatlıkla tweet atabilirsiniz, bundan ötürü hiç kimsenin başı belaya girmeyecektir' dedim. 'Demokrasiyi teneffüs edeceksiniz" dedim.

Bir siyasetçinin alkıştan çok, sağlıklı ve tutarlı eleştiriye ihtiyacı vardır. Siyasetçi ondan ders çıkarmak zorundadır. Benim hatamı söyledi diye, onu sabahın köründe evinden alıp hapse atmak, tutuklamak, gözaltına almak bu demokrasinin kabul edebileceği bir şey değildir. Bu konuda mücadele edeceğiz."

"HER KURUŞUN HESABINI VERECEĞİZ"

CHP'nin de geçmişte birtakım kusurları olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu,

"CHP'nin geçmişte hiç kusuru olmadı mı, kusuru olmadı mı? Kabahati de oldu, kusuru da oldu. Biz getirdik ne yaptık, başörtüsünü Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik. Senin başka derdin yok mu kardeşim? Bak bakalım o başörtülü kadına, işi var mı, evinde yemeği var mı, karnı doyuyor mu?

Siyasetin konusu bu. Buraya siyaseti getireceğiz. Şimdi öyle bir noktaya geldi ki, komşumuzun kimliğini soruyoruz, inancını soruyoruz, yaşam tarzını soruyoruz. Yani toplum ayrıştı. Ayrıştırdılar toplumu.

Buradan çekip çıkarmamız lazım. Sizden sadece bir şey istiyorum, güvenin ve asla umudunuzu kaybetmeyin. Her kuruşun hesabını vereceğiz. Her biriniz vergi ödüyorsunuz. Ekmek alırken vergi ödüyorsunuz. Elektrik düğmesine bastığınız anda 4 çeşit vergi ödüyorsunuz. Musluğu açtığınız zaman 5 çeşit vergi ödüyorsunuz. Şimdi elektrik faturalarını görüyorsunuz" dedi.

"EMİN OLUN TOPLUMDAN KORKTULAR"

Kılıçdaroğlu, "Evine ekmek götüremeyen, pazar artıklarından bir şeyler bulabilir miyim diye bir şeyler arayan bir annenin dramının acaba onlar farkındalar mı? Emin olun farkında değiller. Emin olun toplumdan koptular.

Emin olun halktan koptular. Bir insan kibrinin esiri olmamalı. Kibir farklı bir şeydir ve şeytana özgü bir kavramdır. Kibir, insana yakışan bir şey değildir. Herkesi kucaklamak zorundayız. Kişinin yaşı, boyu, kimliği, inancı hiç önemli değil. Önemli olan beraber yaşamamızdır. Önemli olan birlikte yaşamamızdır. Önemlim olan her birimizin tek tek huzur içinde yaşamasıdır. Bunu yapacağız. Beraber yapacağız ve birlikte yapacağız" ifadelerini kullandı.

"BU GÜZEL ÜLKEYİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu partiye yeni katılanlara "Hoş geldiniz" diyerek, şunları söyledi:

"Elbette ki yeni kardeşlerimiz gelecekler CHP'ye. Benim bu anlattıklarımı sakın unutmasınlar. Bizi farklı anlatırlar, ben bunu biliyorum. Sanki AKP'den CHP'ye gelince, sanki dindar olan yerden dinsizlerin olduğu yere gittiniz diye böyle bir suçlamayla...

Herkesin inancına saygı göstermeliyiz. Allah ile kul arasındaki manevi ilişkiyi hiç kimse sorgulayamaz. Sen dindarsın, sen dinsizsin diye bir ayrım yapıyorlarsa, bilin ki o insanlıktan çıkmıştır. Bizim manevi değerlerimiz önemlidir. Ve biz manevi değerlerimizi korumak zorundayız.

Bizim manevi değerlerimiz, bizi bir arada tutan çimentolardan birisidir. Bizler beraber, birlikte, ortak kimliklerimizle, ortak yaşamlarımızla, ortak inançlarımızla beraber bu güzel ülkeyi yeniden inşa edeceğiz. Yeniden demokrasiyi getireceğiz.

Bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında parklarında tanımadığımız insanlar olsa bile, rahatlıkla selamlaşabileceğiz. Rahatlıkla bir araya gelebileceğiz, konuşabileceğiz. Evlerde dram var biliyorum. Özellikle yoksul evlerde dram var biliyorum.

Yatağa aç yatan çocuklar var biliyorum. Bu dramların da fakındayım. İnşallah bunu da çözeceğiz. Aile destekleri sigortasını getireceğiz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Allahın izniyle ve sizlerin desteğiyle."

Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu, CHP'ye 3 ay içinde katılan 450 üyeye rozetlerini taktı.

TWİTTERDAN BİR ÇAĞRI DAHA

Geçtiğimiz günlerde saat verip Twitter hesabından 6 milyar TL'lik ihale yolsuzluğu iddiasını paylaşan Kılıçdaroğlu bir paylaşım daha yaptı.

Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Bu akşam saat 21.00'de, Sarayın bana atadığı trollerimi ve ayrıca, Türkiye'nin tüm trollerini davet ediyorum. Konuşacaklarımız var Sevgili halkım, siz de gelin şahit olun. Burada buluşmak üzere" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 21:01
YORUM EKLE