Kılıçdaroğlu'ndan Göç İdaresi çıkışı

Göç İdaresi’nin sosyal medya paylaşımını eleştiren Kılıçdaroğlu, “Göç İdaresi'ne milletimiz adına gitmem gerekiyor ama sonucun ne olacağını herkes biliyor. Zincirler, teller; şimdi kum torbası koyarlar herhalde” dedi

Kılıçdaroğlu'ndan Göç İdaresi çıkışı

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Göç İdaresi'nin sosyal medya paylaşımını alıntılayarak ülkemizdeki sığınmacı meselesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, Jandarma Genel Komutanlığı'nın "Her insan bir göç, her göç bir insan" paylaşımını retweet eden Göç İdaresi'nin paylaşımını alıntılayarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bu, şiirlerle romantize edilecek bir mesele değildir. Sığınmacılar kaçak yollarla hala ülkemize geliyor. Ülke yolgeçen hanına döndü! Göç İdaresi'ne milletimiz adına gitmem gerekiyor ama sonucun ne olacağını herkes biliyor. Zincirler, teller; şimdi kum torbası koyarlar herhalde.

Milletimiz adına Göç İdaresi'ne soruyorum:

1. Sığınmacıların eski kimlik bilgileri elinizde mevcut mu?

2. Kaçına vatandaşlık verdiniz ve hangi güvenlik soruşturmalarından geçirdiniz?

3. Sınırlarımızın delik deşik edilmesini neden izliyorsunuz? Amaç ne? Neyin hazırlığındasınız?

Göç İdaresi'nden randevu talep etmeden önce, milletimiz adına sabırla bu soruların yanıtlarını bekleyeceğim. Bu arada şiir yazmayı bırakın, işinizi yapın!"

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 22:35
YORUM EKLE