'Kılıçdaroğlu’nun konumu ve sözü yok hükmünde'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Cumhurbaşkanımıza ‘sözde Cumhurbaşkanı’ diyen kişinin konumu ve sözü yok hükmündedir” dedi

'Kılıçdaroğlu’nun konumu ve sözü yok hükmünde'

CiddiGazete- AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “sözde cumhurbaşkanı” ifadesi kullanması hakkında yeni bir açıklama yaptı.
Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” diyen kişinin konumu ve sözü yok hükmündedir. Her kesimden yapılan sağduyulu uyarılara rağmen Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” demeye devam ediyor. Kendini yok hükmüne sokmuştur.

Kılıçdaroğlu Cumhuriyetimizin değerlerine ve makamlarına saldırmaktadır. Kılıçdaroğlu’nun sözleri Cumhuriyetimiz ve milletimiz nezdinde yok hükmündedir. Cumhuriyetimiz sadece ülkemizin düşmanları tarafından kullanılan zehirli bir dille Kılıçdaroğlu tarafından hedef alınmaktadır.
Cumhurbaşkanlığı için “sözde” ve “özde” tartışması malum 27 Nisan’da hükümetimize muhtıra vermeye kalkanlarca kullanılmıştı. Hükümetimizin Cumhuriyet tarihinde bir ilk olan cevabı ile muhtıra kağıt parçasına dönmüştü. Bunların yerini şimdi Kılıçdaroğlu’nun “MUHTIRA SİYASETİ” aldı.
Şimdi sivil siyasete saygı duyması gerekenler Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” diyerek “MUHTIRA SİYASETİ” yapıyorlar. Türkiye, siyasete verilen muhtıralardan kurtuldu ama bu millet düşmanı muhtıra siyasetinden  kurtulamadı.
Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” demek, MİLLİ İRADE DÜŞMANI muhtıra siyasetidir, sivil darbe zihniyetidir.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 18:56
YORUM EKLE