Kızılay'da Hamza Yerlikaya çatlağı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya'nın 3 maaş almasını eleştirdiği için görevden alınan Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, sert açıklamalarda bulundu

Kızılay'da Hamza Yerlikaya çatlağı

CiddiGazete- Kızılay Muğla Şubesi Başkanı ve aynı zamanda AKP üyesi Yusuf Kayacık, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Spor Bakan Yardımcısı ve son olarak Vakıfbank yönetim kurulu üyeliğine getirilen eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya'yı eleştirince, Kızılay Genel Merkezi tarafından görevden alındı. Yaşananların şaka gibi olduğunu söyleyen Yusuf Kayacık, "Önce müfettiş geldi, şaka sandım fakat daha sonra görevden almalar oldu. Yanlışa, yanlış demek, doğruya, doğru demekten her zaman daha zordur" diye konuştu.

KIZILAY BAŞKANI AYNI ZAMANDA DA AK PARTİ ÜYESİ

Yaşananlara anlam veremediğini belirten Yusuf Kayacık, "Ben kendi şahsi düşüncemi kişisel hesabımdan paylaştım. Kurum ile ilgisi yok.

O kadar haksız, vicdansız ve mesnetsiz bir karar ki anlatamam. Çok şaşkınım, Kızılay ülkemizin göz bebeğidir. Çok emekler verdik. Kızılay'ın dünya standartları için özellikle Muğla'da çok çalıştık. Kendi şahsi fikrim olan bir tweet nedeniyle bakanlık düzeyinde gücü olan 152 yıllık bir kurumun böyle konular yüzünden çarçur edilmesi içime sinmiyor" dedi.

Hamza Yerlikaya paylaşımı nedeniyle Kızılay Genel Merkezi tarafından görevden alınan Yusuf Kayacık atamalara tepki göstererek tweet atmış, attığı tweet nedeniyle Kızılay Genel Merkezi tarafından görevden alınan Yusuf Kayacık, "Milli sporcu, eski Güreş Federasyonu Başkanı ve eski Milletvekili... Önce; Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atanan Yerlikaya, ardından, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevine getiriliyor... Buraya kadarına eyvallah... Ammaaaa... Aynı Yerlikaya, hiçbir yeterliliği, uzmanlığı ya da deneyimi olmadığı halde, önceki gün Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine de atanıyor ya, işte buna eyvallah diyemiyorum.

İnsanlar, ekonomik krizde esnafı ile işçisi ile emeklisi ile kıt kanaat geçinirken, birine böylesine kaymaklı atamalar yapılması, üstelik ülke şartlarına göre çok yüksek ücretli 3-4 makamdan aynı anda maaş alması kabul edilemez. Ak Parti'li bir vatandaş olarak kınıyorum, hiçbir izahı olmayan ve vicdanları yaralayan bu atamanın derhal durdurulmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir basın toplantısı gerçekleştireceğini dile getiren Kayacık, "Hayatım boyunca doğruyu söylemekten vazgeçmeyeceğim. Herkes, her şeyi biliyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 23:27
YORUM EKLE