Klasik AKP'li modeli

Erdoğan'ın youtube hesabında "beğenilmeme" rekorundan sonra olumsuz tercihte bulunanları tehdit eden Yavuz Bahadıroğlu'nun oğlu Mücahit Birinci'nin ülkücülere ağır hakaratleri, FETÖ'ye ise övgüleri ortaya çıktı

Klasik AKP'li modeli

CiddiGazete- AKP Beylikdüzü İlçe Başkanı ve İBB Meclis Üyesi Mücahit Birinci, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, YKS öncesi gençlerle bir araya geldiği video konferans buluşmasının 333 bin kişi tarafından dislike (beğenmeme) edilmesini dış güçlere bağladı. Geçmişte FETÖ’ye övgüler dizen Bİrinci, FETÖ’cü bot hesaplar tarafından saldırıldığını iddia etti.

Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Birinci şunları söyledi:

“Bunlar YouTube’da, Cumhurbaşkanımızın paylaşımına, bot hesaplarla saldırıyorlar. İşleri güçleri manipülasyon, işleri güçleri algı, işleri güçleri sanal hayat. Gerçeklikle bağı kopmuş bunların.

Ey Türkiye düşmanlığında birleşenler! O yol yol değil, sonunuz hep hüsran olacak! Cumhurbaşkanımızın YouTube paylaşımına yapılan “dislike” saldırısı, sanmayın ki şahıslar tarafından yapılıyor. Pensilvanya güdümlü yazılımlar ve makineler devrede.”

Oysa Birinci’nin iddia ettiğinin aksine Youtube sayaçları güncellenince gerçek izlenme ve dislike rakamları ortaya çıktı. 27 Haziran saat 18.55 itibariyle 1 milyon 941 bin 359 kezi izlenen videoya 333 bin dislike geldi. Yani beğenmeme sayısı izlenme sayısından fazla değil.

"CEMAAT İLE AK PARTİ ARASINDA ÇATIŞMA OLMAZ"

Bir dönem kullandığı twitter hesabında FETÖ lehine paylaşımlar yapan Bİrinci, “Cemaatin tırnağını ulusalcı guruhun tamamına değişmem” demişti.

“Cemaat bir gönül bağıdır ve insanın yaşamındaki tüm kararları tüm fiillerini tektipleştirip etkileme gücü yoktur” ifadelerine yer veren Mücahit Birinci, devam ettirdiği bir başka paylaşımında ise “O yüzden siyonist örgütlenme gibi cemaat denen homojen bir kitleden bahsetmek son derece yanlıştır. Yanılırsınız, anlayamazsını bizi bak...” uyarmasında ise cemaate dahil olduğunu kabul etmişti. “Cemaat ile AK Parti arasında çatışma olamaz...” 2012 yılına ait twitter paylaşımlarında, özellikle AKP ve cemaat arasındaki sıkı ilişki ve işbirliğine de dikkat çeken Mücahit Birinci, “Cemaat ve hizmet 1940’lardan beri serpilmişti, şu anki fark, bazılarınız bunu yeni duyuyorsunuz” demiş, yine o dönemlerdeki paylaşımlarında “Başbakan Erdoğan’ı gönülden seven cemaat mensupları ile Hocaefendi’ye sevgi besleyen AK Partililer arasında bir çatışma ve çekişme olamaz” şeklinde iddialı sözleri kullandığı ortaya çıkmıştı.

2012 yılında Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporuna yönelik de bir değerlendirme yapan Birinci, darbeleri övmenin suç kapsamında olmaması gerektiğine atıfta bulunarak, bunun fikir özgürlüğü şeklinde görülmesi gerektiğinden bahsediyor.

İÇKİ İÇERSENİZ ATATÜRK GİBİ OLURSUNUZ

Atatürk’e hakaretleriyle gündeme gelen Yavuz Bahadıroğlu’nun (Niyazi Birinci’nin) oğlu olan Mücahit Birinci Atatürk düşmanlığında babasının izinde gidiyor. 11 Ocak 2013 tarihinde attığı twetle “Atamızın Çankaya Köşküne striptizci kadın getirttiğini ve o kadının masada şov wuhuuuuu yaptığını inkar edecek değilsiniz her halde…” paylaşımını yapan Birinci 15 Kasım 2012 yılında da “İçki içerseniz Ayna grubunun kel kafalı sanırım solisti veya Atatürk gibi olursunuz. Neymiş içki düşmanlık edilecek bir şeymiş” demişti.

ÜLKÜCÜLER TAM HÖDÜK

Birinci’nin en dikkat çeken paylaşımlarından biri de ülkücüler ve MHP Lideri Bahçeli için attığı hakaret dolu twetler. “Üniversitede solcularla iki laf kelam edilirdi ama ülkücü hanzolarla muhatap bile olmazdım, tam hödükler” paylaşımıyla bütün ülkücülere hakaret eden Birinci, Devlet Bahçeli için de, “Omurgasız siyaset görmek isteyen varsa Bahçeli’ye baksın. MHP’de CHP’li milletvekilleri olduğunu biliyor muydunuz? Adam MHP milletvekili ama CHP’ye oy veriyor şaşırmayın...” diyerek hakaretlerini sıralamış.

ALEVİLERE, KARSLILARA HAKARET

Aleviler hakkında da çok çirkin ifadeler kullanan Birinci, Alevilerin Müslüman olmadığını, tebliğ vazifesinin Alevi çocuklardan başlaması gerektiğini ve en azından onların imanlarının kurtarılması gerektiği yönünde paylaşımlar yapmış.

Birinci, ayrıca, Alevilerin nüfus cüzdanlarına İslam ibaresinin yazılmasının da din ve vicdan özgürlüğüne aykırı olduğunu ileri sürdü.

Ermeni asıllı ABD'li fotomodel Kim Kardashian üzerinden de Karslıları aşağılayan Birinci, “Kim Kardashian Karslıymış, ulan ben de diyorum neden sevmiyorum bunu; Kars’tan adam mı çıkar” paylaşımını yaparak bütün Karslılara hakaret etmiş.

Eski twetlerinin ortaya çıkmasının ardından 2015 yılında kendini kurtarmak için hesabının hack’lendiğini savunan Mücahit Birinci, geçmişe dönük tweet atılamadığını akıl edememişti.

Mücahit Birinci’nin babası Yavuz Bahadıroğlu, yaklaşık üç ay önce Atatürk aleyhine yaptığı paylaşımdan sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş tarafından çok sert eleştirilmiş, yaptığı paylaşımı silmek zorunda kalmıştı.

Bahadıroğlu, Cumhur İttifakı kanalından giderek Sinan Ateş'i şikayet etmiş, tartışmadan üç gün sonra da Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş istifa etmek zorunda kalmıştı.

Ateş'in istifasından sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'na atama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 15:39
YORUM EKLE