Koncuk'tan yeni partinin şifreleri

İyi Parti'den ayrılan Adana Milletvekili İsmail Koncuk, kurulacak yeni partiyle ilgili açıklama yaptı. Koncuk, "Kurucular kurulunun yarısı belli oldu" dedi

Koncuk'tan yeni partinin şifreleri

CiddiGazete- İyi Parti'den istifa eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk, yeni parti için yoğun bir hazırlık içinde olduklarını söyleyerek, "Kurucular kurulu listesi tamamlanmak üzere" dedi.

İsmail Koncuk, İyi Parti İstanbul Milletvekili olan Ümit Özdağ'la birlikte hareket ettiklerini söyledi. "Partide kimler olacak?" sorusuna, "Atatürkçü, vatansever ve milliyetçi arkadaşlarla yola çıkıyoruz" cevabını veren Koncuk, 3-4 ay içinde partileşme hazırlıklarının tamamlanacağını söyledi.

VEKİL TRANSFERİ OLACAK MI?

Koncuk, "Milletvekili transferi olacak mı?" sorusuna da cevap verdi. "Transfer değil de bizle hareket eden vekil arkadaşlarımız var" dedi.

"SİYASET KİLİTLENDİ"

İsmail Koncuk, Türkiye'deki mevcut siyasal durumu da eleştirdi. İsim vermedi ama hedefinde yollarını ayırdığı İyi Parti'nin de içinde olduğu Millet İttifakı vardı. "Siyasetin Türkiye'de kilitlendiğini görüyoruz. HDP'nin bile anahtar haline geldiği siyasi çözümsüzlük içinde, Millet İttifakı'nda açık resmi bir birliktelik olmasa bile HDP ile bir dostlar grubu oluşturma gayretinde üzülerek görüyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'Yİ BÖLMEK Mİ İSTİYORLAR?

Adana Milletvekili Koncuk'un gündeminde "İyi Parti'yi bölmek için parti kuruyorlar" eleştirileri de vardı. Koncuk, "Biz İyi Parti'ye karşı kurulmuş bir siyasi parti değiliz. Uzlaşamadık, güvensizlik oluştu aramızda. Güvenmediğimiz siyasi yapı içinde bulunmayı doğru bulmadım" şeklinde konuştu.

Kaynak: CNNTürk

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 2 ay Önce

yanlış yaparlar!.. şimdi bölüne bölüne görüntü vermek değil ; ülkeyi kurutan siyasal islamcı ve kendini milliyetçi addeden saraya râm olmuşlara karşı tam bir birlik görüntüsü verme vaktidir!

Esra
Esra - 2 ay Önce

Siyasetin kuralı uzlaşmadır.Her uzlaşamayan parti kuruyor. Başkanlık sistemi ile tek başına iktidar olma olasılığı da yok. İttifaklar kaçınılmaz. Uzlaşamadık veya güvensizlik kavramı neden şimdi sarf ediliyor. Hayat her zaman uzlaşarak yaşanmaz.

Esra
Esra - 2 ay Önce

Siyaseti bilmekle siyaset yapmak arasında fark var. Siyaset çözüm odaklı, uzlaşmacı yapıcı olmaktır. Son zamanlarda parti karalamak moda oldu. Öfke dilinden çıkarcı davranışlardan bulanık hallerden seçmenin haberi var bilesiniz...