KONDA'dan AKP'yi üzecek anket!

KONDA Araştırma'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Karar TV'ye konuk oldu. Ağırdır, yapılan son araştırmalara göre AKP'nin oylarının azaldığını belirtti

KONDA'dan AKP'yi üzecek anket!

CidddiGazete- Bekir Ağırdır, katıldığı yayında seçmenin kırgın olduğunu ve bu kırgınlığın hem iktidar, hem de muhalefet kanadında görüldüğünü ifade etti.

Salgın sürecinin insanları gelecek açısından kaygılandırdığını belirten Ağırdır, bunun da çok derinleştiğini belirtti.

Üç ay sonra koşulun daha da ağırlaşacağını söyleyen Ağırdır, aynı zamanda dış politikanın da gerilimi artırdığını ifade etti.

Dış politikadaki gerilimi iktidar kanadının kendi lehine kullanmaya çalıştığını dile getiren Bekir Ağırdır, bu durumun insanların kaygılarını artırdığını da ekledi.

AKP'NİN OYLARI ERİYOR

Salgın süresince 15 günde bir araştırma yapmaya devam ettiklerini belirten Ağırdır, "1 Kasım 2015'i baz alırsak AKP tek başına yüzde 50 aldı ve zirveyi gördü. Seçimde 100 kişiden 10'u sandığa gitmedi, 90'ı sandığa gitti ve sandığa gidenlerden 45'i AKP'ye oy verdi. Bizim gördüğümüz şu an bu 45'in yarısının kaybedildiğidir" açıklamasını yaptı.

AKP'den kopuşlar olduğunu söyleyen Bekir Ağırdır, hiçbir hamlenin AKP'ye karşı bir hareket üretmediğini ifade etti ve başkanlık sisteminin bir hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Başkanlık sisteminin hiçbir sorunu çözmediğini gören seçmenin parlamenter sisteme dönmek istediğini açıklayan Ağırdır, "Referandumda yüzde 52 oy alınmıştı ancak şu an parlamenter sisteme dönmek isteyenlerin oranı yüzde 60'ı buluyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 16:53
YORUM EKLE