Koray Aydın'dan Bahçeli'ye jest

İYİ Parti milletvekili olarak TBMM'ye dönen Koray Aydın, ilk iş olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle tokalaşıp yeni dönemde başarılar diledi. Yemin törenini izleyen Bahçeli, bir anda Koray Aydın'ı karşısında görünce şaşkınlığını gizleyemedi

Koray Aydın'dan Bahçeli'ye jest

MHP'deki genel kurul sürecinde, "Başkan adayları arasında tek ülkücü Koray Aydın'dır" diyen Devlet Bahçeli, İYİ Parti'de siyaseti tercih eden eski yol arkadaşını bir anda TBMM'de karşısında görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Kongre sürecinde Meral Akşener'e "FETÖ'cu" imasında bulunmasına rağmen daha sonra İYİ Parti'de Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Koray Aydın, 24 Haziran seçimlerinde Ankara'dan milletvekili seçildi.

MHP'den girdiği seçimleri kaybettiği için TBMM üyeliğine ara vermek zorunda kalan Koray Aydın, uzun aradan sonra tekrar Meclis'e döndü. Yemin töreni için toplanan Meclis'te Devlet Bahçeli'nin yanına giden Aydın, MHP Genel Başkanı'nı da şaşırttı. Koray Aydın'ı bir anda karşısında gören Bahçeli'nin şaşkınlığı objektiflere yansıdı. İkili tokalaştı ve yeni yasama döneminde birbirlerine başarılar diledi.

YEMİN TÖRENİNDEN NOTLAR

- Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’e geldiğinde AKP’liler ayağa kalktı. MHP’nin de aralarında bulunduğu muhalefet partisi milletvekilleri oturmaya devam etti. Erdoğan’a görevi resmen bugün sona eren eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman eşlik etti.

- Meclis salonuna gelen ilk gelen parti başkanı Devlet Bahçeli oldu.

- HDP Eş Genel Başkanları, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından salona geldi.

- CHP’li milletvekilleri, çocuk cinayetlerini protesto için bileklerine mavi kurdela bağlayıp genel kurula öyle girdiler.

- Yeni dönemde vekil seçilmeyen AKP’lilerden sadece Bakan Faruk Özlü’nün Meclis’e geldiği, Mehmet Şimşek, Naci Ağbal, Nihat Zeybekçi, Ömer Çelik gibi isimlerin salonda olmadığı gözlendi.

- Genel kurulda, Başkanlık Divanı'nda Meclis’in en genç milletvekillerinden AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve AKP Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel görev aldı.

- Milletvekili sıralarına kırmızı karanfil ve TBMM logolu kokart bırakıldı.

- AKP Adana Milletvekili Abdullah Doğru’nun yemini, ‘ilk seferinde metni eksik okuduğu’ için tekrarlattırıldı.

- İl sırasına göre yapılan yemin töreninde sıra Ankara milletvekillerine geldiğinde geleneklere göre Meclis Başkanı Durmuş Yılmaz, bütün milletvekillerini Mustafa Kemal Atatürk için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 16:48
YORUM EKLE