Koray Aydın: Yanlış yapıyorsunuz!

1999 Gölcük depremi döneminde Bayındırlık ve İskan Bakanı olan İyi Partili Koray Aydın, enkaz altında kurtarılmayı bekleyenler varken, moloz kaldırma çalışmaları yapılmasının yanlış olduğunu söyledi

Koray Aydın: Yanlış yapıyorsunuz!

CiddiGazete- İyi Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği İzmir’de incelemelerde bulundu. 1999 depreminde Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Koray Aydın, enkaz kaldırma çalışmalarıyla alakalı tespitlerini bir enkaz kaldırma personeline anlattı.

GÖLCÜK DEPREMİNİ HATIRLATTI

Koray Aydın, enkaz kaldırma personeline, "Burada kurtarılmayı bekleyen kimse var mı?" diye sordu. Personel, "Var. Bunlar yukarıdan aşağıya indirilen moloz parçaları olduğu için bunları kaldırıyorlar. Yukarıda şu anda" diyece cevap verdi.

Aydın ise "Bu yarattığı titreşim orayı bozar. 99 depreminde bütün Türkiye tartıştı. Kurtarma yapılırken çalışmaz, moloz almaz. Televizyonlara düşeceksiniz. Bir hafta tartışıldı bu Türkiye’de. Şimdi orda, arada bir taş parçası var, boşluğun altında biri var. Sen bu titreşimi yapıyorsun. O taş aradan çıktı, küt gitti. Doğru bir şey değil" dedi.

"O ZAMAN BANA SALDIRDILAR TELEVİZYONLARDA"

Personel, "Buranın yönetimi AFAD olduğu için onların kararı" ifadesini kullandı.

Koray Aydın bunun üzerine bunun yanlış olduğunu, 99 depremi döneminde Bayındırlık Bakanı olduğunu söyledi. Personel, "Biz AFAD’a bağlı olduğumuz için onlar ne derse biz onları yapıyoruz" diye ekledi. Aydın, "Televizyonlar günlerce tartıştı. Hatta o zaman bana saldırdılar televizyonlarda" ifadesini kullandı.

YETKİLİLERİ UYARDI

O konuşmanın görüntüsünü sosyal medya hesabından da paylaşan Koray Aydın, "Arama kurtarma çalışmalarında titizlik ve sessizlik önemlidir. Bu iş iğneyle kuyu kazmak gibidir, sabır ve özen işidir; çünkü kurtarılacak olan candır! Yetkililere samimi uyarımdır: Lütfen arama kurtarma ile enkaz kaldırmayı aynı yerde, aynı anda yaptırmayın!" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 18:53
YORUM EKLE