Koruması daire başkanı, eşi danışman oldu!

31 Mart seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı AKP tekrar kazandı. Eski Bakan, yeni başkan Mustafa Demir, ilk iş olarak korumasını daire başkanı, korumasının eşini de basın danışmanı olarak atadı

Koruması daire başkanı, eşi danışman oldu!

CİDDİGAZETE

2002 yılından beri AKP tarafından yönetilen Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı Mustafa Demir, eski başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın milletvekili olmasının ardından kısa süre başkanlık yapan Zihni Şahin’in birlikte çalıştığı AKP'li daire başkanları ve müdürlerin çoğunu işten attı. Belediyede kalan bazı müdür ve daire başkanlarının ise görev yerlerini değiştirdi.

DIŞARDAN ATAMALAR YAPTI

Başkan Mustafa Demir, Fen İşleri, İlçe Hizmetleri, Genel Sekreter, Mali Hizmetler, Destek Hizmetleri, Zabıta, Kültür ve Sosyal İşler, Makine İkmal, SASKİ, SAMULAŞ ve Genel Sekreter yardımcısını değiştirdi. Yeni isimler İstanbul, Kocaeli ve Malatya’dan getirilerek göreve başlatıldı.

KORUMA DAİRE BAŞKANI, EŞİ DANIŞMAN OLDU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bakanlık yıllarından beri korumalığını yapan Fatih Karaçor'u daire başkanı, korumasının eşi Melike Aktel Karaçor'u da basın danışmanı olarak atadı. Demir, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nde 10 yıldır görev yapan iki sendikalı personeli de "Mesainize gerek kalmamıştır" yazılı bildirimle işten çıkardı.

Belediye İş Sendikası Samsun Şubesi İlyas Yiğit, belediyeye dava açacaklarını dile getirerek, "Garibanın, işçinin ekmeği ile oynamayacağız, işçilerimiz rahat olsun diyenler gariban işçilerin ekmeğiyle oynamaya başladılar” diyerek, Başkan Mustafa Demir'in uygulamalarını eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 11:39
YORUM EKLE