Küfürbaz isim İyi Parti'den atıldı

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde İYİ Parti üyesi Erhan Göçmez, videolu paylaşımda AKP seçmenine küfür etti. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı da Göçmez'in partiyle ilişiğinin kesildiğini duyurdu

Küfürbaz isim İyi Parti'den atıldı

CiddiGazete- Dilovası ilçesinde yaşayan İYİ Parti üyesi Erhan Göçmez, sosyal medyadan yaptığı videolu paylaşımında AKP seçmenine küfür etti.

Paylaşımında, "İsteyen istediği yerde paylaşabilir" diyen Erhan Göçmez, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabını kapattı.

"PARTİMİZLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞTİR"

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Dün akşam saatlerinde sosyal medya siteleri üzerinden küfürlü paylaşımlarda bulunan Erhan Göçmez'in davranışı hiçbir şekilde kabul edilemez. Daha önce çeşitli siyasi partilerde üyeliği bulunan Erhan Göçmez İYİ Parti'ye 3 ay önce üye olmuştur. Partimizde hiçbir görevi yoktur. İYİ Parti'nin kurumsal kimliği ile bağdaşmayan paylaşımlarından dolayı Erhan Göçmez'in partimizle ilişiği ivedilikle kesilmiştir. Kendisi disipline sevk edilmiş ve istifa etmiştir.

İYİ Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu partimizin hiçbir siyasi parti üyesine karşı önyargılı, tavırlı, tepkili olmadığını, her vatandaşın fikir özgürlüğüne saygı duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Biz başka kimseler gibi ötekileştirmek yerine bütün Türkiye’yi kucaklayan, Türkiye’yi bütün renkleriyle İYİ bir geleceğe hazırlamak için çabalayan ve bu uğurda siyaset üreten bir partiyiz.

Dün sosyal medyaya yansıyan bahse konu olayla ilgili özür diler, benzer hiçbir davranışı asla kabul etmeyeceğimizi saygıyla duyururuz" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 08:40
YORUM EKLE