Külliye'de 'ağabey-bacı' samimiyeti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı. Erdoğan-Akşener arasında seçim meydanlarında esen sert rüzgarların aksine, resepsiyondaki samimi diyalog gözden kaçmadı

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla "Başkomutan" sıfatıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin "havuzlu bahçe" olarak adlandırılan bölümündeki resepsiyona Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile geldi.

Resepsiyonda, Cumhurbaşkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'ne özel hazırlanan kısa film gösterimi yapıldı.

Filmde "Biz bu ruhu tanıyoruz" vurgusuyla Malazgirt Zaferi'nden Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz'a kadar şehitler anıldı.

Millet Camii İmamı Adem Kemaneci'nin Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından Erdoğan çifti, resepsiyonun gerçekleştirildiği alanda gezerek konukları selamladı.

Erdoğan çifti, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski başbakanlardan Tansu Çiller, eşi Özer Çiller ve şehit yakınlarıyla bir süre sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile sohbetinde "Güzel bir tören olma fırsatını Rabb'im lütfetti. Mehterlerimiz de gösterilerini başarılı şekilde yapıyorlar, iyi oldu. Nice bayramlara inşallah" ifadelerini kullandı.

KIRGINLIKLARDAN ESER YOK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de seçim meydanlarında ve TBMM'deki grup toplantılarında çok ağır ifadelerle eleştirdiği Erdoğan'la bu kez "ağabey-bacı" samimiyetiyle sohbet etti. İkilinin tokalaşması ve sohbeti refakatçılar tarafından ilgiyle izlendi.

Öte yandan, azınlık cemaatleri temsilcileri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına giderek bir süre kendisiyle görüştü.

Erdoğan, resepsiyon alanından ayrılmadan hemen önce Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile de bir süre sohbet etti.

Bu arada, Türkiye Özel Sporcular Down Sendromlular atletizm, masa tenisi ve futsal milli takım oyuncuları, kazandıkları Avrupa kupasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti.

Recep Tayyip Erdoğan, milli sporcularla da hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÜL VE DAVUTOĞLU'NA DAVET YOK!

Resepsiyona, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Köksal Toptan, eski başbakanlar Yıldırım Akbulut, Tansu Çiller, milletvekilleri, yüksek yargı organlarının başkanları, sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit ve bürokratlar ile çok sayıda davetli katıldı.

Şehit yakınları ve gazilerin de yer aldığı resepsiyonda, AKP'ye yakın basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, yandaş yazarlar, bazı ülkelerin Ankara büyükelçileri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de hazır bulundu.

Yabancı konuklar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının simültane tercümesi yapıldı.

Davetlileri Külliye'ye gelişlerinde mehter takımı karşılarken, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bando Takımı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Takımı ile TSK Armoni Mızıkası ve Devlet Çok Sesli Korosu, marş ve müzik dinletisi sundu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 21:12
YORUM EKLE