Külliye'den Cihat Yaycı açıklaması

Cihat Yaycı'nın görevden alınmasından sonra istifa etmesiyle ilgili olarak, günler sonra Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama geldi. Kalın, Yaycı için "Bundan sonra da hizmet vermeye devam edecek" dedi

Külliye'den Cihat Yaycı açıklaması

CiddiGazete- Geçen hafta Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Tümamiral Cihat Yaycı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığından alınarak Genelkurmay Başkanlığı emrine atanmıştı. Kararın ardından, Doğu Akdeniz’deki girişimleri ile takdir toplayan, FETÖ’cülerin ve Yunanistan’ın da hedefinde olan Cihat Yaycı “onurum, gururum incindi” diyerek istifa etmişti.

Tümamiral Yaycı istifa dilekçesinde, "Bilâsebep ve mesnetten yoksun olduğunu düşündüğüm (Fetövari kumpasları çağrıştırırcasına) gerekçelerle emre alınmanın yanı sıra, apar topar ayrılışımın yapılmasının emredilmesi onurumu ziyadesi ile örselemiştir" ifadelerini kullanmıştı.

KÜLLİYE'DEN İLK AÇIKLAMA

Cihat Yaycı'nın istifası ile ilgili olarak, günler sonra, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, NTV yayınında, görevden alındıktan sonra istifa eden Cihat Yaycı konusunda açıklamalarda bulundu.

Kalın, Cihat Yaycı'nın bugüne kadar değerli hizmetlerde bulunduğunu bundan sonra da bulunmaya devam edebileceğini söyledi.

Kalın şöyle dedi:

"Kendisi Deniz Kuvvetleri’nde takdirle karşılanan, başarılı işlere imza atmıştır. Değerli bir amiralimizdir. Bir askerin bir bürokratın bir görevden başka bir göreve atanması ne kadar normalse, Sayın Yaycı için de öyledir. Böyle kararlar keyfi olarak ele alınmaz. Kendisi çalışmalarıyla bugüne kadar çok değerli katkılar vermiştir, bundan sonra da vermeye devam edebilir."

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 22:50
YORUM EKLE