Külünk'ten ne inkar, ne itiraf!

Sedat Peker'in açıklamalarıyla gündeme gelen AKP'li eski milletvekili Metin Külünk, hakkındaki iddialar karşısında susma hakkını kullanıyor!

Külünk'ten ne inkar, ne itiraf!

CiddiGazete- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Sedat Peker'den 10 bin dolar alıyor" dediği kişinin AKP'li eski milletvekili Metin Külünk olduğu iddia edildi. Ayrıca, Doğan Medya binasına yapılan saldırıyı kendisinin organize ettiğini söyleyen Sedat Peker, AKP'li bir milletvekilinin bunu istediğini de öne sürmüştü. Bu vekilin de Metin Külünk olduğu iddia edildi.

Külünk, hakkındaki iddialar karşısında "susma" hakkını kullanmayı tercih etti.

BİR TARAFTA AKP, BİR TARAFTA PEKER

Sedat Peker, kendisiyle irtibatta olan ancak daha sonra inkar eden isimlerle yaptığı görüntülü telefon görüşmelerini kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

Peker, daha önce Hadi Özışık ve dün akşam da Reşat Hacıfazlıoğlu'nu afişe etti. Metin Külünk'ün de Sedat Peker'le irtibatını inkar etmesi karşısında görüşmelerin yayınlanmasından çekindiği iddia edildi. Metin Külünk, ifşa ihtimalı karşısında susmayı tercih etti.

NE OLMUŞTU

Bakan Soylu, Sedat Peker'in kendisi hakkında iddialarına ilişkin "Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Kekelemişler ben ne yapayım. Kim kekelemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş" demişti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soylu'ya yönelik çağrısında Peker’den kimin para aldığını açıklamasını istemişti.

Metin Külünk son olarak İçişleri Bakanlığı'nın tam kapanma genelgesine tepki göstermişti. Külünk "Belirsiz Normalleşme Genelgesi işlevinde bu tarz planlar gerçekten sadece anormalleşmeyi besler" ifadesini kullanmıştı.

GERGİNLİK DERNEK BASKINIYLA KAMUOYUNA YANSIMIŞTI

2020'de yaşanan dernek baskınıysa ikili arasındaki gerginliğin ulaştığı noktanın göstergesiydi. İddialara göre, Metin Külünk'ün çalışanları Süleyman Soylu'ya yakınlığı ile bilinen Milli Beka Hareketi Derneği'ni bastı.

Milli Beka Hareketi Derneği Başkanı Murat Şahin, Külünk'ün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik eleştirilerine karşı Soylu'nun yanında yer aldıkları için bu saldırının hedefi olduklarını iddia etmişti.

PEKER, İPUCU VERDİ

Sedat Peker, önceki günlerde yayınlanan videolarında AKP Elazığ eski milletvekili Fevzi İşbaşaran'ı dövdürdüğünü açıklamıştı. Peker, "Bir tane milletvekili dostumuz var o dönem. Yanıma geldi 'Bu namus meselesi' dedi, 'Böyle söylüyorlar, ben bir gidip görüşeyim, kardeşim bununla ilgilensin' dedi. Geldi. O milletvekilinin ismini söylemeyeyim, iyi bir dostumuz, hemşehrimiz. Onu da pasifize etmişlerdi, şimdi tekrardan MKYK'ya aldılar" demişti.

Peker’in sözlerinin ardından Metin Külünk’ün adı gündeme gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 20:52
YORUM EKLE