Kumcuoğlu'nu MHP'ye kim getirdi

Devlet Bahçeli'nin kendi kontenjanından milletvekili yaptığı Ertuğrul Kumcuoğlu, MHP'ye üye olduğunu yeni öğrendiğini söyledi!

Kumcuoğlu'nu MHP'ye kim getirdi

CiddiGazete- Ülkücüler, MHP'den milletvekili olmakta güçlük çekerken, hazırlanan listelerin ne kadar isabetsiz olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

MHP'nin ihraç talebiyle disipline sevk ettiği eski milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, partiye üye olduğunu medyadaki haberlerden öğrendiğini belirtip istifa ettiğini açıkladı.

MHP'den 23'üncü dönem Aydın milletvekili yapılan Ertuğrul Kumcuoğlu'nun büyükelçilerle birlikte geçtiğimiz yıl yayımladığı, "Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve Kanal İstanbul Projesi" açıklaması nedeniyle ihracı istenmişti.

Halk TV'ye konuşan Kumcuoğlu, MHP üyesi olduğunu medyada çıkan haberlerden öğrendiğini belirterek, "2002 yılında milletvekili olduğumda üye olup olmadığımı hatırlamıyorum. Sonrasındaki yıllarda herhangi bir siyasi partiye üye olup olmadığıma baktım fakat herhangi bir parti üyeliğim sistemde gözükmüyordu" dedi.

MHP yönetiminin yaptığı uygulamayı hem gerekçe, hem yöntem itibariyle kabullenmesinin mümkün olmadığını söyleyen Kumcuoğlu, partiden istifa ettiğini açıkladı.

YORUM EKLE