Kumpas rüzgarı tersine döndü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, hakkındaki sahte senet iftirasına ilişkin olarak, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın programında açıklamalarda bulundu

Kumpas rüzgarı tersine döndü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iftiralarına ilişkin olarak, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın programında açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş, "Bu arkadaş da Mansur Yavaş'a ödeyeceğim diyerek parayla kaçtı. Bana sahte senet verdiğini ben ispatladım ve o kişi ceza aldı. Ben neden o senedi sahte vereyim. Kamuoyunda bilinen bir imajım var; götürüp bile bile sahte senetle iş yapar mıyım? Bu şahsı şikâyet eden benim" dedi.

Yavaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Birisi bana ödemesi gereken paraya karşılık senet verdi, senet sahte çıktı. Ben gittim bunu mahkemeye verdim. Bana şantaj yaptığı için ceza verildi.

Avukatlık işimiz vardı, büyük şirketin avukatıyım bu arkadaş da o şirketin aracısı olarak girmiş. Avukatlık ücreti karşılığı şirketin bana ödemesi gereken bir para var. Bu arkadaş da Mansur Yavaş'a ödeyeceğim diyerek parayla kaçtı. Bana sahte senet verdiğini ben ispatladım ve o kişi ceza aldı. Ben neden o sahte senedi vereyim.

Kamuoyunda bilinen bir imajım var. Götürüp bile bile sahte senetle iş yapar mıyım? Bu şahsı şikâyet eden benim. Bu şahsın bilgisayarında müstehcen görüntüler var. Benim işlediğim suçu zamanında bildirmedi diye bir ifadede bulundu.

Bazı kanallar Mansur Yavaş'ın bilgisayarında müstehcen görüntüler var diye yayınlıyorlar. Ben bir şey diyemiyorum gerçekten. Herhalde rakibi zayıf buldular, bakanlar hepsi sıraya girdi. İki kişinin arasındaki yargılama kimi ilgilendirir bu kadar?

Önce yargısız infazı basında yaptılar, şimdi yargı kısmına geldi. Savcılık soruşturma başlatmadan onların verdiği dilekçe bazı basın organlarında konuşuluyor. Bunu bir yerden hatırlıyoruz değil mi. İş neye döndü biliyor musunuz; tekzipimiz pinpon topu gibi geri dönüyor. (Erdoğan'ın kayyum iması) Benimle ilgili açılmış hiçbir soruşturma yok.

Her biji Mansur’ diye duvarlara yazı yazanlardan Ankara adına hesap soracağım.

Bana sahte senet verdiğini ben ispatladım ve o kişi ceza aldı. Ben neden o senedi sahte vereyim. Kamuoyunda bilinen bir imajım var götürüp bile bile sahte senetle iş yapar mıyım? Bu şahsı şikâyet eden benim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yargının Yavaş’la ilgili kararı kenara konulacak bir şey değil. Bu seçime böyle girebilse dahi seçimden sonra çok ciddi bir bedeli kendisi ödeyeceği gibi Ankaralı hemşehrimizi de ödetme durumuna düşürür” sözlerinin hatırlatılması üzerine

Benimle ilgili açılmış hiçbir soruşturma yok. Erdoğan en azından bana bir sorsa. Basının bu şekilde iddialarda bulunması Allah’ın da gücüne gider.

Bazı kanallar Mansur Yavaş’ın bilgisayarında müstehcen görüntüler var diye yayınlıyorlar. Ben bir şey diyemiyorum gerçekten. Herhalde rakibi zayıf buldular, bakanlar hepsi sıraya girdi. İki kişinin arasındaki yargılama kimi ilgilendirir bu kadar.

Önce yargısız infazı basında yaptılar, şimdi yargı kısmına geldi. Savcılık soruşturma başlatmadan onların verdiği dilekçe bazı basın organlarında konuşuluyor. Bunu bir yerden hatırlıyoruz değil mi. İş neye döndü biliyor musunuz tekzibimiz pinpon topu gibi geri dönüyor.

Akılalmaz suçlamalar. Belediyenin bazı görevlileri var işçileri sağa sola götürüyorlar. Onları öyle yöneten bana Twitter’dan hakaret edenlere hesabını soracağım.

Son benim yaşadıklarıma bakarsanız. Dilekçe veriyorum, Ankara adliyesinde şahit olduğumuz, bizimle ilgili verilen dilekçelere bakıyorum, çok üzülüyorum. Bütün dünya bunu izliyor, bunun bize nasıl döneceğini biliyor musunuz? Yarın dövizin fırlaması, ekonomiye, yargıya hiç kimsenin güven duymaması...

Ankara’daki en büyük problem açlık, işsizlik, işten çıkarmalar. Biz bunları anlatıyoruz diyorlar ki projesi yok. Bunu onlara gösterelim, yüzüncü yılda 100 proje.

Çekilme olmaz da şunu yapmaya çalışıyorlar, seçilse bile çalıştırmayız. Ama sokakta tamamen tersine döndü bu iş. Tehditler baskılar bunların hepsinin tersine döneceğini düşünüyorum. Meydanlarda sadece ekonomi konuşuyorum. Ankara’yı sadece nasıl zengin edeceğim. Ekonomik sorunların nasıl karşısına çıkacağım.

Tabi ki mağdurum, zerre kadar suçu olmayan bir insanı itibarsızlaştırmaya yönelik yayınlar. Allah’a havale ediyorum.

Benim rakibim yirmi tane oldu bin tane oldu. Benim yargılattığım insan sanki zannedersin ki hepsi yan yana gelmiş ateş etmek için bekliyorlar aynı muamelenin başkalarına da yapılmasını isterim.

Artık çılgın projelerden Türkiye bıktı. Fuar alanını bir gün önce bitirmek. Turizmle ilgili istihdamlarım var. En büyük projem Ankara’da Kızılırmak suyu var. Gerede’den su akıttılar boşa çıkıyor. Su borusunun boşa gitmemesi için akıtılması gerekiyor. Biz bunu Gölbaşı Bala arasında 1000 kilometrekarelik bir alanda sulamada kullanacağız. Ankara’yı besler Türkiye’yi besler.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER