Listeleri beğenmeyenler; bu söz size!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’da AK Parti’nin milletvekili adaylarına “Beğenmedik” diyen partililerle ilgili, “Desinler çok da benim şeyimde değil” diye cevap verdi

Listeleri beğenmeyenler; bu söz size!

Bakan'dan 24 Haziran'da seçimlerine hazırlanan milletvekili aday listesini beğenmeyenlere ilginç bir yanıt geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’da AK Parti’nin milletvekili adaylarına “Beğenmedik” diyen partililerle ilgili, “Desinler çok da benim şeyimde değil” diye cevap verdi.

Şanlıurfa'daki partililerin bu konudaki rahatsızlığını AK Partili Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı dile getirmiş, partisinin 24 Haziran'da yapılacak genel seçim için hazırlanan milletvekili aday listesine tepki göstermişti. Tepkilerini dile getirmek için AK Parti Birecik İlçe teşkilatında toplanan partililer adına konuşan Pınarbaşı, liste tercihinin partiye oy kaybettireceği görüşünü savunarak, tepkilerini partileri zarar görmesin diye yumuşatmakla birlikte itirazlarını sürdüreceklerini belirtmişti.

'DESİNLERSE DESİNLER'

Sözcü'nün haberine göre; eleştirilere katıldığı bir televizyon programında yanıt veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba “Bu listede benim de sonradan tanıştığım çok değerli arkadaşlar var. Pırıl pırıl insanlar. Tanıdıkça daha da çok seviyorum. Birlik beraberlik içinde Urfa’ya hizmet edeceğimize inanıyorum. Bu bağlamda (eleştirilere yönelik) hala öyle diyorlarsa desinler. Benim de çok şeyim de değil yani”

AK Parti'nin Şanlıurfa listesinde birinci sırada Fakıbaba bulunuyor. Listenin dördüncü sırasındaki isim Zemzem Gülender Açanal ise Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün dünürü (damadının annesi).

Tam liste şu şekilde:

Ahmet Eşref Fakıbaba

Mehmet Kasim Gülpınar

Halil Özcan

Zemzem Gülender Açanal

Mehmet Ali Cevheri

İbrahim Halil Yıldız

Halil Özşavli

Ahmet Akay

Mehmet Fatih Aksoy

Güler Kama İzol

İbrahim Toru

Sedat Ertürk

İsmail Tosun

İbrahim Ayhan

YORUM EKLE