Maçoğlu mazbatasını aldı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde Türkiye Komünist Partisi'nden Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, mazbatasını bugün aldı

Maçoğlu mazbatasını aldı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde Türkiye Komünist Partisi'nden (TKP) Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu'na mazbatasını, Tunceli Adliyesi'nde Hakim Satı Şenlik Taşkaya verdi.
Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Maçoğlu, uzun bir çalışmanın sonunda bugün döktükleri terin ve mücadelenin karşılığında mazbatalarını aldıklarını vurguladı.

Bugün belediyeye giderek devir teslimi de gerçekleştireceklerini belirten Maçoğlu, "Bu süreç içinde Dersim halkının, muhtemelen pazartesinden itibaren, belediyede yoğun bir karşılama yapacağımızı söylemek istiyorum. Bütün dostlarımızı, bütün arkadaşlarımızı, hiç kimseyi ayırt etmeden, herkesin çok rahat gelebileceği bir belediye ve kapıları açık olan belediye olacağını bugün de söylemek istiyorum" dedi.

ÇELENK YERİNE SOKAK HAYVANLARINA DESTEK

Sokak hayvanları için destek isteyen Maçoğlu, "Muhtemeldir, bir önceki dönemin Ovacık Belediyesi tecrübesiyle birçok dostumuz bize hediye ya da çiçek getirmeye çalışacak ama biz sokaktaki hayvanların genel durumunu göz önünde bulundurarak onların bundan sonra daha iyi, daha rahat bir yaşamı olması adına dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan hediye ve çiçek yerine, açacağımız bir hesaba verecekleri destekle sokaktaki hayvanların sorunlarına bir nebze de katkı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Maçoğlu'na "güvenlik ve personel eksikliği" gerekçe gösterilerek mazbatası dün verilmemişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:37
YORUM EKLE