banner575

Maltepe'de yaşananların izahı yok!

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Antalya milletvekili hukukçu Feridun Bahşi, Maltepe’de yaşananları anlayamadığını, bunun hiçbir kanun, kural ya da yerleşmiş içtihata uymadığını söyleyerek "Yorum bile yapamıyorum" dedi

Maltepe'de yaşananların izahı yok!

Maltepe'deki seçim sonuçları üzerinden yaşanan spekülasyon, tecrübeli hukukçuları bile şaşkına çevirdi. İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Antalya milletvekili Feridun Bahşi, kendisinin de eski bir hâkim olmasına rağmen Maltepe’de yaşananları anlayamadığını, bunun hiçbir kanun, kural ya da yerleşmiş içtihata uymadığını söyleyerek "Yorum bile yapamıyorum" dedi.

'YORUM YAPMAK BİLE İMKANSIZ'

Kendisi de eski bir hakim olan, İYİ Parti Antalya milletvekili Feridun Bahşi, “Herhangi bir konuda yorum yapmak için yasalar kurallar ve geleneksel içtihatlara bakılması gerekir. Şu ana kadar Maltepe ve İstanbul'da olanlar ne kurala ne yasaya ne de yerleşmiş içtihata uymuyor. Böyle bir ortamda neye dayanarak yorum yapacaksınız? Ne yasa ne hukuk ne adalet ne de yargı var ortada. Dolayısıyla yorum bile yapamıyoruz. Tek yapabildiğimiz, alınacak hukuk dışı kararlara karşı itiraz etmek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER