banner395
banner424

Mansur Yavaş, Erdoğan'a 2004'ü hatırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, seçimi kazanacağına kesin gözüyle bakılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkındaki "vergi kaçırıyor" iddialarına belgeli cevap gecikmedi

Mansur Yavaş, Erdoğan'a 2004'ü hatırlattı

Erdoğan’ın katıldığı bir TV programında Mansur Yavaş hakkında kullandığı sözlere belgeli cevap geldi.

Erdoğan, “Belediye başkanlığını Ankara gibi büyükşehirde yapacak kapasitede değil. Bu zatın zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda. Üstelik bir de bu adam Yavaş, vergi noktasında da vergi kaçakçısı, bir de bu var. Şu anda Maliye Bakanlığı kayıtlarında bu durumda geçiyor. Böyle bir insanın Ankara gibi yere belediye başkan adayı olması hazmedilemez” diyerek bir dizi suçlamada bulunmuştu.

MANSUR YAVAŞ'TAN JET CEVAP

Yavaş ise sosyal medyadan, “Anayasanın (38/4.m) ve AIHS (6/2.m) uyarinca bir kişi suçluluğu mahkeme kararları ile hükmen sabit oluncaya kadar masumdur. Bu hem ceza hukukunda insanlığın ortak mirası bir ilke, hem de pozitif hukukumuzun amir hükmüdür. Herkesi bağlar. Mecelle’ye göre Beraat-ı Zimmet asıldır” cevabını verdi.

İYİ PARTİLİ İSİMDEN ERDOĞAN’A FEZLEKELİ CEVAP

İYİ Partili Osman Kaçmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki göstererek, Erdoğan hakkında 2004 yılında açılan bir davaya ilişkin Meclis'e gönderilen fezlekeyi paylaştı. Kaçmaz, söz konusu belgeyi paylaşarak, “Masumiyet karinesi hukukun temelidir. Meydanlarda hakkında açılmış ceza davası olmayan Mansur Yavaş'a sahteci, vergi kaçakçısı diyen Recep Tayyip Erdoğan'a da bir zamanlar bunu demişlerdi ama o sonunda beraat etti. Bunu en iyi onun bilmesine rağmen Mansur Yavaş'ı suçlaması Recep Tayyip Erdoğan'a yakışmıyor” dedi.

ERDOĞAN İÇİN AĞIR İDDİALAR GÜNDEME GELMİŞTİ

Kaçmaz’ın yayınladığı TBMM fezlekesinde başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP’nin İstanbul milletvekilleri Mahmut Mustafa Açıkalın, İdris Naim Şahin ve Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan hakkında “zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçlarının işlendiği iddiası üzerine soruşturma için dokunulmazlıklarının kaldırılması talep ediliyordu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
keko
keko - 3 ay Önce

devleti arkasına almış,sallıyorda sallıyor,elbet hak tecelli edecek,kim hırsız kım degıl ortaya çıkacak.biz bılıyoruz ama tanzım satışta varlık kuyrugu bekleyen sıgırlar bilmiyor

SIRADAKİ HABER

banner95

banner84