Mansur Yavaş, 'kayınbiraderi' de gönderdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyedeki operasyonlarına devam ediyor. Yavaş, AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin kayınbiraderi Mustafa Sarıgül’ü de görevden aldı

Mansur Yavaş, 'kayınbiraderi' de gönderdi

CİDDİGAZETE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bazı daire başkanlarını ve genel müdürleri daha görevden aldı. Bu isimler arasında EGO Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sarıgül de bulunuyor.

KRİPTO FETÖ'CU ÖZHASEKİ’NİN KAYINBİRADERİ

Mustafa Sarıgül, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin eşi Neşe Sarıgül'ün erkek kardeşiydi. Mustafa Sarıgül, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde şube müdürlüğü, daire başkanlığı, genel müdür yardımcılığı ve genel sekreter yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

İLK GÖREVDEN ALINAN TUZCUOĞLU OLDU

Mansur Yavaş daha önce de AKP'li Mehmet Özhaseki'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde, ekmek fabrikası genel müdürlüğü ve KASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Refik Tuzcuoğlu'nu görevden almıştı. Tuzcuoğlu, seçim öncesi Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde genel sekreterlik görevine getirilmişti.

Belediyede Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan'ın yanı sıra, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı İsmail Yeşilyurt, Hukuk Müşaviri Veysel Kazan, Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar da görevden alındı.

MUSTAFA SARIGÜL KİMDİR

Mehmet Özhaseki'nin eşinin kardeşi Mustafa Sarıgül 1962 İzmit doğumludur. 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi,  Makine Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisansını Kocaeli Üniversitesi , Yönetim  ve İşletme İktisadı  Enstitünde  İşletme dalında 1994 yılında tamamladı.  Askerlik görevini Yedek Subay olarak 1987 yılında yaptı. 1987-2015 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir, Kayseri Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinde şube müdürlüğü, daire başkanlığı, genel müdür yardımcılığı genel müdürlük ve genel sekreter yardımcılığı görevlerinde bulundu. İZAYDAŞ ve Bugsaş Yönetim Kurulu Başkanlığı ve üyeliklerinde bulundu. Temmuz 2015 itibari ile EGO Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bazı inceleme ve yatırım çalışmaları için 10 dan fazla ülkede bulundu. İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 kız, 2 erkek çocuk babasıdır. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER