Mansur Yavaş oy oranını açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, yerel seçim anket sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ben anket yaptırmadım ancak yapılan anketlerde 10 puan önde olduğum görülüyor. Ben bunu sokakta görüyorum" dedi

Mansur Yavaş oy oranını açıkladı

CİDDİGAZETE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, TV 5'teki canlı yayında önemli açıklamalar yaptı. Göreve gelmesi durumunda şeffaf belediyecilik sözü veren Yavaş, en büyük projesinin Ankara halkını mutlu etmek olduğunu söyledi.

31 Mart seçimleri için henüz bir anket yaptırmadığını ifade eden Yavaş, "Ben anket yaptırmadım. İlçe adayları belli olmayacağı için sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Ancak yapılan anketlerde 10 puan önde olduğum görülüyor. Ben bunu sokakta görüyorum. Seçmen bana mutlaka aday olmalısın şeklinde yaklaştı. Ben bunun ekonomik yönden olduğunu düşünüyorum. Halkımız ekonomik yönden bezmiş. Gerekirse bazı projeleri erteleyeceğiz. Otobüs ücretlerini biz karşılayacağız; yeter ki halkımız işine gitsin" dedi.

EN BÜYÜK PROJESİNİ AÇIKLADI

En büyük projesini de açıklayan Yavaş, "Benim en büyük projem Ankaralıyı mutlu etmek. Şehrin havası temiz olacak. Musluklardan içilecek su vereceksiniz. Önceliğimiz bunlardan. Bunun için mantıklı politikalar üretmelisiniz. Katılımcı belediyecilik ile halkın sorunlarını öğrenip, görüşlerini alacağız. Belediyede bir mobil uygulama olacak. Bunu belli algoritmalar ile her sokağın nabzını ölçüp anket yapabiliyorsunuz. En önemli sorunlardan biri kadın güvenliği çıktı. Trafikte gidip gelirken, karanlıkta yol alırken... Parktaki ışıksızlıktan şikayet ettiler. Ulaşımı, toplu taşımayı çözmeliyiz. Öğrenci evlerine suyu yüzde yüzde 50 indirimli vereceğiz" ifadelerini kullandı.

'ŞEFFAF OLACAKSINIZ'

Ankara'da şeffaf bir yönetim olacağını dile getiren Yavaş, "Sayıştay raporlarına bakacak olursak, 2014 yılındaki raporda Ankara'nın borcu bilinmiyor. Şeffaf olacaksanız. Yaptığın her olay şeffaf olacak. Ben ilk defa bir uygulama yapacağım. Ödediğiniz para ne kadar nereye harcanıyor bunu göreceksiniz. Topluma hesap vermeye talibiz. Eğer hesap verebiliyorsanız daha rahat hareket edersiniz" diye konuştu.

RAKİBİM GÖKÇEK DEĞİL, ÖZHASEKİ

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifa ettirilen eski başkanı Melih Gökçek’in kendisine yönelik iddialarına da cevap verdi.

Gökçek’in kendisi hakkında söylediği "Mansur Yavaş öz be öz Ankaralı değildir" sözlerine cevap veren Mansur Yavaş, "Resmi kayda rağmen bunu iddia ediyor" ifadelerini kullandı.

Nüfus kaydını açıkladığını vurgulayan Mansur Yavaş, "1800’lü yıllara kadar gidiyor ki Türkiye’de herkesinki o kadardır. Daha eskisi şeri sicillerdedir, Osmanlı arşivlerindedir. Bilinen en eski doğum tarihini dedemin dedesinin doğduğu tarihi gösteriyorum. Resmi kayda rağmen bunu iddia ediyor.

Bunun arkasında mutlaka bir kasıt var. Her şeyden önce kendisi bir aday değil; bunu neden gündeme getiriyor. Kendisi oy falan alamayacak kimseden. Kendisi neden aday yapılmadığını da izah edemiyor. Partisi de bu konuda bir açıklama yapmadı. Görevden alınan belediye başkanlarına baktığımız zaman bir kısmı kayyuma devredilerek alındı, bir kısmı yolsuzluk iddiasıyla alındı ancak Sayın Gökçek’in ne için alındığı ortada kaldı. Kendisi de izah edemiyor niye alındığını. Bunun verdiği etki ile herhalde gündeme gelmek istiyor.

Ben onu gündeme getirecek durumda değilim. Benim şu andaki rakibim Özhaseki’dir."

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER